Hanwha SNV-6012M Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera SNV-6012M
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha SNV-6012M (142 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Hanwha SNV-6012M eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/142

NETWORK CAMERA
User Manual
SNV-6012M
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | SNV-6012M |
| Bredd: | 135.2 mm |
| Djup: | 124.5 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Maximal upplösning: | 1952 x 1116 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Fast brännvidd: | 3 mm |
| Strömförbrukning (max): | 7.5 W |
| Full HD: | Ja |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Gränssnitt: | M12 |
| Maximal videoupplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Kabelteknik: | 10/100Base-T(X) |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1944 x 1104 pixlar |
| Lutningsvinkel: | 0 - 90 ° |
| Typ av minneskort: | SD, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Aluminium, Ivory, White |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0.3 lx |
| Största bländarnummer: | 2 |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Komprimeringsformat: | AVC, H.264, M-JPEG, MPEG4 |
| Bildfrekvens: | 60 fps |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| Bluetooth: | Nej |
| PTZ-styrning: | Ja |
| Megapixel: | 2 MP |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 103.1 ° |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 50 dB |
| Panoreringsvinkel: | -10 - 10 ° |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 53.9 ° |
| IK klass: | IK10 |
| Fast fokus: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, diagonal: | 124.5 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha SNV-6012M ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026