Hanwha SCO-6085R Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera SCO-6085R
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha SCO-6085R (36 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Hanwha SCO-6085R eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/36

High Resolution Weatherproof
IR Camera
User Manual
SCO-6085R
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | SCO-6085R |
| Vikt: | 887 g |
| Djup: | 259.8 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Diameter: | 78 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Fokus: | Manuell |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | 3.1 x |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Maximal räckvidd: | 500 m |
| Antal sensorer: | 1 |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1945 x 1097 pixlar |
| Produktens färg: | Grå |
| Slutartid: | 1 - 1/12 s |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Stifthylsa |
| mörkerseende avstånd: | 30 m |
| Temperatur vid drift: | -30 - 55 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Material, hölje: | Gjuten aluminium |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Innertak/vägg |
| Minimibelysning: | 0.11 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Största bländarnummer: | 1.6 |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Strömkälla av typen: | DC |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Bluetooth: | Nej |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 110.2 ° |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 55.4 ° |
| Typ av förstärkning: | Auto/manuell |
| IK klass: | IK10 |
| Objektivets betraktningsvinkel, diagonal: | 128.4 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha SCO-6085R ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026