Hanwha SCB-3003P Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera SCB-3003P
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha SCB-3003P (44 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 21 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Hanwha SCB-3003P eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/44

Supreme Resolution
WDR Camera
User Manual
SCB-3003
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | SCB-3003P |
| Vikt: | 285 g |
| Bredd: | 73.1 mm |
| Djup: | 123.9 mm |
| Höjd: | 67.2 mm |
| Maximal upplösning: | 1028 x 596 pixlar |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 4 W |
| Certifiering: | CE |
| Optisk sensorstorlek: | 1/3 " |
| Bildsensortyp: | Super HAD CCD II |
| Digital zoom: | 16 x |
| Gränssnitt: | RS-485 |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Modell: | CCTV övervakningskamera |
| Rörelsesensor: | Ja |
| RS-485-portar: | 1 |
| Utgångsimpedans: | 75 Ω |
| Produktens färg: | Svart, silver |
| Slutartid: | 1/50 - 1/120000 s |
| Formfaktor: | Låda |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Temperatur vid drift: | -10 - 55 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| Video ut: | 1 |
| AC-inspänning: | 24 V |
| Språkstöd: | CHI (SIMPL), CZE, DAN, DEU, ENG, ESP, FRE, ITA, POL, POR, RUM, RUS, SER, SWE, TUR |
| Material, hölje: | Aluminium, Plastic |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Minimibelysning: | 0.00002 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Bildstabiliserare: | Ja |
| Infrarött (IR) gränsfilter: | Ja |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 52 dB |
| Linsmonteringsgränssnitt: | C mount, CS mount |
| Maximal utgångsnivå: | 1 Vpp |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha SCB-3003P ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026