Hanwha HCD-7020RA Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera HCD-7020RA
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha HCD-7020RA (50 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 20 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Hanwha HCD-7020RA eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/50

High Resolution Camera
User Manual
HCD-7010R/7020R/7030R
HCV-7010R/7020R/7030R
HCO-7010R/7020R/7030R
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | HCD-7020RA |
| Vikt: | 240 g |
| Höjd: | 86.1 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Maximal upplösning: | 2560 x 1440 pixlar |
| Diameter: | 110.1 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Fast brännvidd: | 4 mm |
| Strömförbrukning (max): | 5 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/3 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Outdoor |
| Grafikupplösningar som stöds: | 2560 x 1440 |
| Modell: | CCTV övervakningskamera |
| Maximal räckvidd: | 500 m |
| Rotationsvinkel: | 355 ° |
| Antal sensorer: | 1 |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR): | Ja |
| Brusreduceringsteknik: | 2D-ljudreducering |
| Lutningsvinkel: | 0 - 67 ° |
| Produktens färg: | Elfenben |
| Slutartid: | 1/30 - 1/12000 s |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| mörkerseende avstånd: | 25 m |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Temperatur vid drift: | -10 - 55 ° C |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Material, hölje: | Plast |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Innertak/vägg |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Största bländarnummer: | 2 |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 4 MP |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Nej |
| Strömkälla av typen: | DC |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Bluetooth: | Nej |
| Plug & Play-kompatibel: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 78.22 ° |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 350 ° |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 41.21 ° |
| Objektivets betraktningsvinkel, diagonal: | 87.91 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha HCD-7020RA ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026