Hanwha HCO-7070RA Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera HCO-7070RA
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha HCO-7070RA (49 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Hanwha HCO-7070RA eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/49

High Resolution Camera
User Manual
HCD-7070RA
HCV-7070RA
HCO-7070RA
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | HCO-7070RA |
| Vikt: | 914 g |
| Maximal upplösning: | 2560 x 1440 pixlar |
| Diameter: | 78 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Fokus: | Manuell |
| Strömförbrukning (max): | 5.8 W |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | 3.1 x |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Modell: | CCTV övervakningskamera |
| Maximal räckvidd: | 500 m |
| Antal linser: | 1 |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 2688 x 1520 pixlar |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Linsdiameter: | 10 mm |
| Brusreduceringsteknik: | Brusreducering Ultra 2D |
| Produktens färg: | Grå |
| Slutartid: | 1/25 - 1/12, 000 s |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Stifthylsa |
| mörkerseende avstånd: | 30 m |
| Temperatur vid drift: | -30 - 55 ° C |
| AC-inspänning: | 24 V |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Material, hölje: | Gjuten aluminium |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak/vägg/bord |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Största bländarnummer: | 1.6 |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 4 MP |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Strömkälla av typen: | AC, DC |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Produktlängd: | 259.8 mm |
| Plug & Play-kompatibel: | Ja |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| IK klass: | IK10 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha HCO-7070RA ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026