Hanwha PNB-A6001 Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera PNB-A6001
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha PNB-A6001 (56 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 22 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Hanwha PNB-A6001 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/56

NETWORK CAMERA
User Manual
PNV-A6081R
PND-A6081RV/PND-A6081RF
PNO-A6081R/PNB-A6001
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | PNB-A6001 |
| Vikt: | 880 g |
| Bredd: | 81 mm |
| Djup: | 165 mm |
| Höjd: | 67 mm |
| Videolägen som stöds: | 360p, 480p, 576p, 720p, 768p, 960p, 1024p, 1080p |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Internminne: | 4096 MB |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| ROM-kapacitet: | 4096 MB |
| Flashminne: | 512 MB |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Svart |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 1/5 - 1/12, 000 s |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Låda |
| mörkerseende avstånd: | 40 m |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 13.7 W |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Gigabit Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | -10 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -50 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 90 % |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Innertak/vägg |
| Minimibelysning: | 0.006 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Bildfrekvens: | 60 fps |
| Intelligent videoanalys: | Ja |
| Strömmande video: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, IPv6, TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, UPnP, Bonjour, LLDP, SRTP (TCP, UDP Unicast) |
| Strömkälla av typen: | DC, PoE |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 512 GB |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Sammanfattad autentisering: | Ja |
| Justering av slutarhastigheten: | Automatisk |
| Funktion för personräkning: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha PNB-A6001 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026