Hanwha HCP-6320 Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera HCP-6320
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha HCP-6320 (93 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 22 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Hanwha HCP-6320 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/93

HCP-6320/HCP-6320H
AHD SPEED DOME CAMERA
User Manual
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | HCP-6320 |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Fokus: | Manuell |
| Strömförbrukning (max): | 20 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Mercury lamp, Outdoor, Sodium lamp |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Antal linser: | 1 |
| RS-485-portar: | 1 |
| PTZ-protokoll: | Pelco-P/D |
| Lutningsvinkel: | -15 - 195 ° |
| Produktens färg: | Elfenben |
| Slutartid: | 2~1/12000 s |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Temperatur vid drift: | -10 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -50 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 95 % |
| AC-inspänning: | 24 V |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Material, hölje: | Aluminium, Plastic |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Brännviddsintervall: | 4.44 - 142.6 mm |
| Största bländarnummer: | 4.4 |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Intelligent videoanalys: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Strömkälla av typen: | AC |
| Panoreringshastighet: | 200 °/sek |
| Automatisk fokus: | Ja |
| Minsta bländarnummer: | 1.6 |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 360 ° |
| Lutningshastighet: | 200 °/sek |
| Hastighet för förinställd panorering: | 700 °/sek |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha HCP-6320 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026