Hanwha SNP-5430H Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera SNP-5430H
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha SNP-5430H (184 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Hanwha SNP-5430H eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/184

NETWORK CAMERA
User Manual
SNP-5430/SNP-5430H
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | SNP-5430H |
| Vikt: | 3400 g |
| Höjd: | 293.6 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Maximal upplösning: | 1280 x 1024 pixlar |
| Diameter: | 223.4 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| HTTPS-kryptering: | Ja |
| Ljudsystem: | 2-vägs |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Fokus: | Motoriserad/manuell |
| Strömförbrukning (max): | 65 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/4 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Digital zoom: | 16 x |
| Optisk zoom: | 43 x |
| Gränssnitt: | RJ-45 |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Mercury lamp, Outdoor, Sodium lamp |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 240,640 x 480 (VGA),800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Kabelteknik: | 10/100Base-T(X) |
| Antal användare: | 15 användare (er) |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| röstigenkänning: | G.711, G.726 |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1368 x 1049 pixlar |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Utgångsimpedans: | 75 Ω |
| Automatisk spårning: | Ja |
| Typ av minneskort: | SD, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Elfenben |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 2 - 1/12000 s |
| Skyddsfunktioner: | Vandalsäker |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperaturintervall (förvaring): | -30 - 60 ° C |
| AC-inspänning: | 24 V |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Material, hölje: | Metal, Plastic |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0.006 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Brännviddsintervall: | 3.5 - 150.5 mm |
| Största bländarnummer: | 4.9 |
| Totalt megapixel: | 1.3 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, M-JPEG, MPEG4 |
| Bildfrekvens: | 60 fps |
| Strömmande video: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTSP, RTCP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, PPPoE, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, PIM-SM, UPnP, Bonjour |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| Bluetooth: | Nej |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1x, IEEE 802.3at |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| Mac-kompatibel: | Ja |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Fjärruppspelning: | Ja |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 50 dB |
| Linsmonteringsgränssnitt: | Skivmonterad |
| IK klass: | IK10 |
| Förinställda bevakningspunkter: | Ja |
| Fog bevis: | Ja |
| Maximal utgångsnivå: | 1 Vpp |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha SNP-5430H ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026