Hanwha HCV-6080R Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera HCV-6080R
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha HCV-6080R (45 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 21 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Hanwha HCV-6080R eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/45

High Resolution Camera
User Manual
HCD-6080R
HCV-6080R
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | HCV-6080R |
| Vikt: | 725 g |
| Höjd: | 106.1 mm |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Diameter: | 137 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 4.2 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Modell: | CCTV övervakningskamera |
| Maximal räckvidd: | 500 m |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Rotationsvinkel: | 355 ° |
| Antal linser: | 1 |
| Antal sensorer: | 1 |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1945 x 1097 pixlar |
| Antal språk: | 16 |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR): | Ja |
| Lutningsvinkel: | 0 - 67 ° |
| Produktens färg: | Elfenben |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| mörkerseende avstånd: | 30 m |
| Temperatur vid drift: | -30 - 55 ° C |
| AC-inspänning: | 24 V |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Språkstöd: | CZE, DAN, DEU, ENG, ESP, FRE, ITA, JPN, KOR, POL, POR, RUM, RUS, SER, SWE, TUR |
| Material, hölje: | Gjuten aluminium |
| Kamerapanoreringskontroll: | Ja |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Bildfrekvens: | 25 fps |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Strömkälla av typen: | AC, DC |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Plug & Play-kompatibel: | Ja |
| Lutningskontroll för kamera: | Ja |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 350 ° |
| IK klass: | IK10 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha HCV-6080R ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026