Hanwha QNO-6022R Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera QNO-6022R
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha QNO-6022R (57 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 21 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Hanwha QNO-6022R eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/57

NETWORK CAMERA
User Manual
QND-6012R/6022R/6032R/6072R/6082R
QNV-6012R/6022R/6032R/6072R/6082R
QNO-6012R/6022R/6032R/6072R/6082R
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | QNO-6022R |
| Vikt: | 700 g |
| Höjd: | 246 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265 |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Diameter: | 70 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Lösenordsskydd: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 6.1 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Internminne: | 128 MB |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Grafikupplösningar som stöds: | 800 x 448,800 x 480 (WVGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Antal användare: | 6 användare (er) |
| Flashminne: | 256 MB |
| Samplingshastighet: | 8 kHz |
| Antal linser: | 1 |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| röstigenkänning: | G.711, G.711u, G.726 |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1920 x 1080 pixlar |
| Typ av minneskort: | SD, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Grå |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Gömd |
| mörkerseende avstånd: | 25 m |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 7 W |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 4.5 W |
| Temperatur vid drift: | -30 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -30 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 90 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | HTTPS, SNMPv2, SNMPv3, SSL/TLS |
| Material, hölje: | Gjuten aluminium |
| Kamerapanoreringskontroll: | Nej |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Innertak/vägg |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Största bländarnummer: | 1.6 |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265 |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, PPPoE, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, PIM-SM, UPnP, Bonjour |
| Likströmsingång: | Ja |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Strömkälla av typen: | DC, PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Bluetooth: | Nej |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.11ax, IEEE 802.1af |
| Lutningskontroll för kamera: | Nej |
| Högsta minneskortskapacitet: | 512 GB |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 87.6 ° |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 46.4 ° |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| IK klass: | IK10 |
| Objektivets betraktningsvinkel, diagonal: | 104.5 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha QNO-6022R ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026