Hanwha TNO-3040T Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera TNO-3040T
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha TNO-3040T (34 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 26 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Hanwha TNO-3040T eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/34

THERMAL
NETWORK CAMERA
User Manual
TNO-3010T/TNO-3020T/TNO-3030T/
TNO-3040T/TNO-3050T
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | TNO-3040T |
| Vikt: | 2495 g |
| Bredd: | 147.51 mm |
| Djup: | 375.3 mm |
| Ljudformat som stöds: | AAC-LC, G.711, G.711 μ-law, G.726 |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265 |
| Maximal upplösning: | 320 x 240 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Fast brännvidd: | 19 mm |
| HTTPS-kryptering: | Ja |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Lösenordsskydd: | Användare |
| Inbyggd mikrofon: | Ja |
| Internminne: | 1024 MB |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Antal användare: | 20 användare (er) |
| Flashminne: | 256 MB |
| Rotationsvinkel: | 270 ° |
| Antal linser: | 1 |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Rörelsesensor: | Ja |
| Antal språk: | 15 |
| Temperatursensor: | Ja |
| Termisk känslighet (NETD): | 60 mK |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Formfaktor: | Stifthylsa |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 7.5 W |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | -40 - 60 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -50 - 60 ° C |
| AC-inspänning: | 24 V |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Språkstöd: | CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, GRE, HUN, ITA, JPN, POL, POR, RUS, SWE, TUR |
| Kryptering/säkerhet: | EAP-LEAP, EAP-TLS, HTTPS, SSL/TLS |
| Material, hölje: | Gjuten aluminium |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Vägg |
| Totalt megapixel: | - MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Strömkälla av typen: | AC, DC, PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Högsta minneskortskapacitet: | 256 GB |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 11.5 ° |
| Aktivt manipulering larm: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 8.7 ° |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| Sammanfattad autentisering: | Ja |
| Kamerans pixelstorlek: | 12 um |
| Objektivets betraktningsvinkel, diagonal: | 14.4 ° |
| Detekteringsavstånd: | 15 m |
| Användarens åtkomstnivå: | Användare |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha TNO-3040T ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026