Hanwha PNM-7000VD Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera PNM-7000VD
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha PNM-7000VD (37 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Hanwha PNM-7000VD eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/37

NETWORK CAMERA
User Manual
PNM-7000VD
SLA-2M2400D/SLA-2M2800D
SLA-2M3600D/SLA-2M6000D
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | PNM-7000VD |
| Vikt: | 840 g |
| Höjd: | 73 mm |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Diameter: | 161 mm |
| Antal kameror: | 2 |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 12.95 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Antal användare: | 20 användare (er) |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Antal linser: | 4 |
| Strömningsmetod: | Multicast |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1945 x 1097 pixlar |
| Antal språk: | 17 |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR): | Ja |
| Brusreduceringsteknik: | 3D noise reduction, Ultra 2D noise reduction |
| Typ av minneskort: | SD, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Elfenben |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | -40 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -50 - 60 ° C |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Språkstöd: | CHI (TR), CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, GRE, HUN, ITA, JPN, KOR, POL, POR, RUS, SWE, TUR |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Material, hölje: | Metall |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Trådlös |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0.055 lx |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR), Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR), Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| Bildstabiliserare: | Ja |
| IK klass: | IK10 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha PNM-7000VD ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026