Hanwha QNF-9010 Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera QNF-9010
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha QNF-9010 (34 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 21 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Hanwha QNF-9010 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/34

NETWORK CAMERA
User Manual
QNF-8010
QNF-9010
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | QNF-9010 |
| Vikt: | 370 g |
| Wi-Fi: | Nej |
| Maximal upplösning: | 3008 x 3008 pixlar |
| Diameter: | 99 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Fast brännvidd: | 1.08 mm |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.3 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Internminne: | 2048 MB |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Grafikupplösningar som stöds: | 640 x 640,640 x 480 (VGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 960,1920 x 1440,2560 x 1920 |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Flashminne: | 256 MB |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Antal sensorer: | 1 |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 2 - 1/12000 s |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Kompositvideo ut: | 1 |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 7.7 W |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 6.4 W |
| Temperatur vid drift: | -10 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -50 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 90 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP42 |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | EAP-LEAP, EAP-TLS |
| Material, hölje: | Plast |
| Kamerapanoreringskontroll: | Nej |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0.39 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Största bländarnummer: | 2.2 |
| Totalt megapixel: | 12 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265 |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR), Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, IPv6, TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, UPnP, Bonjour |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| Produktlängd: | 49 mm |
| Bluetooth: | Nej |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1x, IEEE 802.3af |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| PTZ-styrning: | Ja |
| Lutningskontroll för kamera: | Nej |
| Högsta minneskortskapacitet: | 256 GB |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 187 ° |
| Närmsta fokusavstånd: | 0.5 m |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 187 ° |
| PTZ-lägen: | Digital PTZ |
| Objektivets betraktningsvinkel, diagonal: | 187 ° |
| Antiflimmer: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha QNF-9010 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026