Hanwha LND-6030R Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera LND-6030R
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha LND-6030R (51 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 27 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Hanwha LND-6030R eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/51

NETWORK CAMERA
User Manual
LND-6010R/LND-6020R/LND-6030R/LND-6070R
LNO-6010R/LNO-6020R/LNO-6030R/LNO-6070R
LNV-6010R/LNV-6020R/LNV-6030R/LNV-6070R
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | LND-6030R |
| Vikt: | 230 g |
| Höjd: | 86 mm |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Diameter: | 110 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.9 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Antal användare: | 6 användare (er) |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Rotationsvinkel: | 355 ° |
| Antal linser: | 1 |
| Strömningsmetod: | Multicast |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1984 x 1105 pixlar |
| Antal språk: | 23 |
| Linsdiameter: | 6 mm |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR): | Ja |
| Lutningsvinkel: | 0 - 67 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), SDHC |
| Produktens färg: | Vit |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| mörkerseende avstånd: | 20 m |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 6.5 W |
| Temperatur vid drift: | -10 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -30 - 60 ° C |
| Språkstöd: | CHI (SIMPL), CZE, DAN, DEU, DUT, ENG, ESP, FIN, FRE, GRE, HUN, ITA, JPN, KOR, NOR, POL, POR, RUM, RUS, SER, SWE, TUR |
| Material, hölje: | Plast |
| Kamerapanoreringskontroll: | Ja |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Trådlös |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, M-JPEG |
| Strömmande video: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR), Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| Plug & Play-kompatibel: | Ja |
| Lutningskontroll för kamera: | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 32 GB |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 350 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha LND-6030R ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026