Hanwha PNM-9320VQ Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera PNM-9320VQ
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha PNM-9320VQ (43 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 28 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Hanwha PNM-9320VQ eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/43

NETWORK CAMERA
User Manual
PNM-9320VQP
SLA-2M2400P/2M2800P/2M3600P/2M6000P/
2M1200P/5M3700P/5M4600P/5M7000P
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | PNM-9320VQ |
| Vikt: | 7050 g |
| Höjd: | 381.5 mm |
| Maximal upplösning: | 2560 x 1920 pixlar |
| Diameter: | 367.8 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 65 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Digital zoom: | 24 x |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Antal användare: | 20 användare (er) |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1944 x 1212 pixlar |
| Antal språk: | 17 |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR): | Ja |
| Typ av minneskort: | SD, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Elfenben |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra |
| Temperatur vid drift: | -35 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -50 - 60 ° C |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Språkstöd: | CHI (TR), CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, GRE, HUN, ITA, JPN, KOR, POL, POR, RUS, SWE, TUR |
| Material, hölje: | Metall |
| Kamerapanoreringskontroll: | Ja |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Trådlös |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0.055 lx |
| Totalt megapixel: | 5 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265, M-JPEG, MPEG4 |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR), Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| Lutningskontroll för kamera: | Ja |
| Automatisk fokus: | Ja |
| IK klass: | IK10 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha PNM-9320VQ ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026