Hanwha PNM-9084QZ Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera PNM-9084QZ
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha PNM-9084QZ (41 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Hanwha PNM-9084QZ eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/41

NETWORK CAMERA
User Manual
PNM-9084QZ
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | PNM-9084QZ |
| Vikt: | 3000 g |
| Höjd: | 116.5 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Ljudformat som stöds: | AAC-LC, ADPCM |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265 |
| Maximal upplösning: | 1945 x 1097 pixlar |
| Diameter: | 251 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Strömförbrukning (max): | 33 W |
| Certifiering: | CE |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Internminne: | 5120 MB |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 240,640 x 360,640 x 480 (VGA),720 x 480,720 x 576,800 x 448,800 x 600 (SVGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Flashminne: | 1280 MB |
| Rotationsvinkel: | 90 ° |
| Antal linser: | 2 |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| röstigenkänning: | G.711ulaw, G.726 |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Lutningsvinkel: | 0 - 90 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 2 - 1/12000 s |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Gigabit Ethernet |
| Strömförbrukning (vanlig): | 20 W |
| Temperatur vid drift: | -40 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -50 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 90 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | EAP-TLS |
| Material, hölje: | Gjuten aluminium |
| Kamerapanoreringskontroll: | Ja |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0.008 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Intelligent videoanalys: | Ja |
| Strömmande video: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, IPv6, TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, PIM-SM, UPnP, Bonjour, LLDP |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Strömkälla av typen: | AC |
| Bluetooth: | Nej |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1x, IEEE 802.3bt |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| PTZ-styrning: | Ja |
| Lutningskontroll för kamera: | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 256 GB |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| Bildstabiliserare: | Ja |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 360 ° |
| IK klass: | IK10 |
| Antiflimmer: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha PNM-9084QZ ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026