Hanwha QNF-8010 Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera QNF-8010
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha QNF-8010 (33 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 21 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Hanwha QNF-8010 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/33

NETWORK CAMERA
User Manual
QNF-8010
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | QNF-8010 |
| Vikt: | 320 g |
| Höjd: | 49 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265 |
| Maximal upplösning: | 2048 x 2048 pixlar |
| Diameter: | 99 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Fast brännvidd: | 1.14 mm |
| Certifiering: | FCC, UL, CE, EAC |
| Optisk sensorstorlek: | 1/1.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Grafikupplösningar som stöds: | 640 x 640,720 x 720,960 x 960,1280 x 1280,2048 x 2048 |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| webbläsare: | Ja |
| Flashminne: | 256 MB |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 2 - 1/12000 s |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 6.4 W |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 4.6 W |
| Temperatur vid drift: | -10 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -50 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 90 % |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | EAP-TLS |
| Material, hölje: | Plast |
| Kamerapanoreringskontroll: | Nej |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0.2 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Största bländarnummer: | 2.5 |
| Totalt megapixel: | 6 MP |
| Strömmande video: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR) |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, IPv6, TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, PPPoE, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, PIM-SM, UPnP, Bonjour |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| Bluetooth: | Nej |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| PTZ-styrning: | Ja |
| Lutningskontroll för kamera: | Nej |
| Högsta minneskortskapacitet: | 256 GB |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 187 ° |
| Närmsta fokusavstånd: | 0.3 m |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 187 ° |
| Objektivets betraktningsvinkel, diagonal: | 187 ° |
| Antiflimmer: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha QNF-8010 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026