Hanwha QND-6021 Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera QND-6021
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha QND-6021 (33 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 23 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Hanwha QND-6021 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/33

NETWORK CAMERA
User Manual
QND-6011
QND-6021
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | QND-6021 |
| Vikt: | 145 g |
| Höjd: | 56 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Diameter: | 99 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Fast brännvidd: | 4 mm |
| Lösenordsskydd: | Ja |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Internminne: | 512 MB |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Grafikupplösningar som stöds: | 640 x 360,720 x 480,720 x 576,800 x 448,800 x 600 (SVGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Antal användare: | 6 användare (er) |
| Flashminne: | 256 MB |
| Rotationsvinkel: | 355 ° |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1920 x 1080 pixlar |
| Antal språk: | 17 |
| Lutningsvinkel: | 0 - 69 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 4.8 W |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 2.8 W |
| Temperatur vid drift: | -10 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -30 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 5 - 90 % |
| Fuktighet (förvaring): | 5 - 90 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP42 |
| Språkstöd: | CHI (SIMPL), CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, GRE, HUN, ITA, JPN, KOR, POL, POR, RUS, SWE, TUR |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | EAP-TLS, HTTPS, LEAP, SSL/TLS |
| Material, hölje: | Plast |
| Kamerapanoreringskontroll: | Ja |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0.1 lx |
| Största bländarnummer: | 1.6 |
| Mörkerseende: | Nej |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR), Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, IPv6, TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, PIM-SM, UPnP, Bonjour, LLDP |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Systemfunktioner för intelligent videoövervakning (IVS): | Defocus, People counting |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| Webbaserad adminstraion: | Ja |
| Bluetooth: | Nej |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| Lutningskontroll för kamera: | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 128 GB |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 87.6 ° |
| Aktivt manipulering larm: | Ja |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 350 ° |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 46.4 ° |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| IK klass: | IK08 |
| Fast fokus: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, diagonal: | 104.5 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha QND-6021 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026