Hanwha QNV-6023R Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera QNV-6023R
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha QNV-6023R (37 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 20 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Hanwha QNV-6023R eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/37

NETWORK CAMERA
User Manual
QNV-6023R/QNV-6024RM
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | QNV-6023R |
| Vikt: | 295 g |
| Bredd: | 100 mm |
| Djup: | 98.9 mm |
| Höjd: | 52 mm |
| Ljudformat som stöds: | ADPCM, G.711, G.711 μ-law, G.726 |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Lösenordsskydd: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 6.7 W |
| Certifiering: | IP66, IK10, NEMA4X\nEN55011:2009+A1:2010, EN50581:2012, EN50121-3-2:2015, EN61000-4-2:2009, \nEN61000-4-3:2006+A2:2010, EN61000-4-4:2012, EN61000-4-5:2014\nEN61000-4-6:2009, EN50155:2007\nEN45545-2, NFPA130, BSS7239, E-mark (TBD) |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Inbyggd mikrofon: | Ja |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Grafikupplösningar som stöds: | 640 x 360,640 x 480 (VGA),720 x 480,720 x 576,800 x 448,800 x 600 (SVGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| webbläsare: | Ja |
| Antal användare: | 20 användare (er) |
| Flashminne: | 256 MB |
| Rotationsvinkel: | 90 ° |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1920 x 1080 pixlar |
| Automatisk vändning: | Ja |
| Lutningsvinkel: | 0 - 67 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Elfenben |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 1/5 - 1/12000 s |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Kompositvideo ut: | 1 |
| mörkerseende avstånd: | 15 m |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 5 W |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | -30 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -50 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 90 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | EAP-LEAP, EAP-TLS, HTTPS, SSL/TLS |
| Material, hölje: | Gjuten aluminium |
| Kamerapanoreringskontroll: | Ja |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Brännviddsintervall: | 3.6 mm |
| Största bländarnummer: | 2 |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Strömmande video: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR) |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, IPv6, TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, UPnP, Bonjour, LLDP |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Systemfunktioner för intelligent videoövervakning (IVS): | Defocus |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| Webbaserad adminstraion: | Ja |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.3at |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| Lutningskontroll för kamera: | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 128 GB |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 94.8 ° |
| Panoreringsvinkel: | -5 - 5 ° |
| Närmsta fokusavstånd: | 0.5 m |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 49.3 ° |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| IK klass: | IK10 |
| Fast fokus: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, diagonal: | 114.3 ° |
| Antiflimmer: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha QNV-6023R ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026