Hanwha QRN-1610S Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera QRN-1610S
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha QRN-1610S (100 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Hanwha QRN-1610S eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/100

NETWORK VIDEO RECORDER
User Manual
QRN-410S/810S/1610S
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | QRN-1610S |
| Vikt: | 2790 g |
| Bredd: | 370 mm |
| Djup: | 320 mm |
| Höjd: | 44 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Ljudformat som stöds: | AAC, G.711, G.726 |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265 |
| Maximal upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Ljudsystem: | 2-vägs |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| Strömförbrukning (max): | 158.2 W |
| Antal användare: | 3 användare (er) |
| Återställningsknapp: | Nej |
| Maximal lagringskapacitet: | 12 TB |
| VGA (D-Sub) utgångsportar: | 1 |
| Uppspelningskontroller: | Ja |
| Produktens färg: | Black, Metallic |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Installerat operativsystem: | Inbäddad LINUX |
| Datahastighet för Ethernet-LAN: | 1000 Mbit/s |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 20 - 85 % |
| Hårddiskkapacitet: | 0 GB |
| AC-inspänning: | 100 - 240 V |
| Språkstöd: | CHI (SIMPL), CZE, DAN, DEU, DUT, ENG, ESP, FIN, FRE, GRE, HUN, ITA, JPN, KOR, NOR, POL, POR, RUM, RUS, SER, SWE, THA, TUR |
| Kabel inkluderad: | AC |
| Stöd för nätverksprotokoll: | TCP / IP, UDP / IP, RTP (UDP), RTP (TCP), RTSP, NTP, HTTP, DHCP (Server, Client), PPPoE, SMTP, ICMP, IGMP, ARP, DNS, DDNS, uPnP, HTTPS, SNMP, ONVIF (Profile-S), SUNAPI (Server, Client) |
| Antalet hårddiskar som stöds: | 2 |
| Antal USB 2.0 anslutningar: | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar: | 1 |
| PTZ-styrning: | Ja |
| Webbläsare stöds: | Google Chrome 47, MS Edge 20, MS Explorer 11, Apple Safari 9 |
| Mac-kompatibel: | Ja |
| Power over Ethernet (PoE)-portar kvantitet: | 16 |
| Videoingångskanaler: | 16 kanaler |
| Säkerhetskopieringsfunktion: | Ja |
| Ingående bandbredd: | 128 Mbit/s |
| Inspelningstyp: | Continuous, Event, Manual, Schedule |
| Utgående bandbredd: | 32 Mbit/s |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha QRN-1610S ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026