Hanwha XND-6020R Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera XND-6020R
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha XND-6020R (81 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 32 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Hanwha XND-6020R eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/81

NETWORK CAMERA
User Manual
XND-6010/6020R/8020R/8030R/8040R
XNV-6010/6020R/8020R/8030R/8040R
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | XND-6020R |
| Vikt: | 380 g |
| Bredd: | 110 mm |
| Djup: | 110 mm |
| Höjd: | 90 mm |
| Ljudformat som stöds: | AAC-LC, ADPCM, G.711 |
| Videoformat som stöds: | AVC, H.264, H.265, MPEG4 |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Fast brännvidd: | 4 mm |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Fokus: | Manuell |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Digital zoom: | 24 x |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Mercury lamp, Outdoor, Sodium lamp |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 240,640 x 360,640 x 480 (VGA),720 x 480,720 x 576,800 x 448,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| webbläsare: | Ja |
| Ljuddetektering: | Ja |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Samplingshastighet: | 48 kHz |
| Rotationsvinkel: | 355 ° |
| Antal linser: | 1 |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Antal sensorer: | 1 |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1945 x 1097 pixlar |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Brusreduceringsteknik: | Reducering av 3D-ljud |
| Automatisk spårning: | Ja |
| Lutningsvinkel: | 0 - 67 ° |
| Typ av minneskort: | SD, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Elfenben |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 2 - 1/12000 s |
| LED typ: | IR |
| Skyddsfunktioner: | Vandalsäker |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Kompositvideo ut: | 1 |
| mörkerseende avstånd: | 30 m |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 9 W |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 8 W |
| Temperatur vid drift: | -10 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -50 - 60 ° C |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Material, hölje: | Metall |
| Kamerapanoreringskontroll: | Ja |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0.015 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Största bländarnummer: | 1.4 |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 2.16 MP |
| Bildfrekvens: | 60 fps |
| Strömmande video: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Bildkvalitetsinställningar: | Kontrast |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR), Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, PPPoE, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, PIM-SM, UPnP, Bonjour |
| Systemfunktioner för intelligent videoövervakning (IVS): | Crossing line, Defocus, Face detection, Missing object, People counting |
| Strömkälla av typen: | DC, PoE |
| USB-port: | Ja |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.3af |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| PTZ-styrning: | Ja |
| Lutningskontroll för kamera: | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 512 GB |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| Bildstabiliserare: | Ja |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Fjärruppspelning: | Ja |
| Infrarött (IR) gränsfilter: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 88.6 ° |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 50 dB |
| Aktivt manipulering larm: | Ja |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 354 ° |
| Närmsta fokusavstånd: | 0.4 m |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 47.5 ° |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| IK klass: | IK08 |
| PTZ-lägen: | Digital PTZ |
| Fog bevis: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, diagonal: | 104.8 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha XND-6020R ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026