Hanwha SCB-2005ND Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera SCB-2005ND
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha SCB-2005ND (33 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Hanwha SCB-2005ND eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/33

High Resolution Camera
User Manual
SCB-2005
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | SCB-2005ND |
| Vikt: | 133 g |
| Bredd: | 68.4 mm |
| Djup: | 92.7 mm |
| Höjd: | 59.6 mm |
| Maximal upplösning: | 1020 x 508 pixlar |
| Strömförbrukning (max): | 3.6 W |
| Certifiering: | CE, FCC, UL |
| Optisk sensorstorlek: | 1/3 " |
| Bildsensortyp: | Super HAD CCD II |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Modell: | CCTV övervakningskamera |
| Rörelsesensor: | Ja |
| Utgångsimpedans: | 75 Ω |
| Produktens färg: | Black, Ivory |
| Slutartid: | 1/60 - 1/120000 s |
| Formfaktor: | Låda |
| Kompositvideo ut: | 1 |
| Temperatur vid drift: | -10 - 55 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| Språkstöd: | ENG, ESP, FRE, JPN, KOR, POR |
| Material, hölje: | Aluminium, Plastic |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Minimibelysning: | 0.0002 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Bildkvalitetsinställningar: | Kontrast |
| Integritetsskydd: | Ja |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Infrarött (IR) gränsfilter: | Ja |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 52 dB |
| Linsmonteringsgränssnitt: | C mount, CS mount |
| Maximal utgångsnivå: | 1 Vpp |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha SCB-2005ND ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026