Hanwha QNB-6000 Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera QNB-6000
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha QNB-6000 (67 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 26 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Hanwha QNB-6000 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/67

NETWORK CAMERA
User Manual
QNB-6000/QNB-7000
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | QNB-6000 |
| Vikt: | 298 g |
| Bredd: | 73.8 mm |
| Djup: | 139.8 mm |
| Höjd: | 66.6 mm |
| Ljudformat som stöds: | ADPCM, G.711, G.726 |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| HTTPS-kryptering: | Ja |
| Fokus: | Manuell |
| Strömförbrukning (max): | 4.5 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.9 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 240,640 x 480 (VGA),720 x 480,720 x 576,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| webbläsare: | Ja |
| Kabelteknik: | 10/100Base-T(X) |
| Antal användare: | 6 användare (er) |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Samplingshastighet: | 8 kHz |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1984 x 1105 pixlar |
| Blandare: | Ja |
| Antal språk: | 16 |
| Utgångsimpedans: | 75 Ω |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Black, Ivory |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Formfaktor: | Stifthylsa |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 5.7 W |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS X 10.0 Cheetah, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | -10 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -30 - 60 ° C |
| Språkstöd: | CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, GRE, HUN, ITA, JPN, POL, POR, RUS, SWE, TUR |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Minimibelysning: | 0.01 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Totalt megapixel: | 2.19 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Strömmande video: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, PPPoE, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, UPnP, Bonjour |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Systemfunktioner för intelligent videoövervakning (IVS): | Defocus |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.3af |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 128 GB |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Aktivt manipulering larm: | Ja |
| Linsmonteringsgränssnitt: | C/CS-fattning |
| Typ av förstärkning: | Manuell |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| Antiflimmer: | Ja |
| Maximal utgångsnivå: | 1 Vpp |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha QNB-6000 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026