Hanwha XNZ-6320 Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera XNZ-6320
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha XNZ-6320 (37 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 25 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Hanwha XNZ-6320 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/37

NETWORK CAMERA
User Manual
XNZ-6320
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | XNZ-6320 |
| Vikt: | 578 g |
| Bredd: | 96 mm |
| Djup: | 143.5 mm |
| Höjd: | 76 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| HTTPS-kryptering: | Ja |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Fokus: | Motoriserad/manuell |
| Strömförbrukning (max): | 6.7 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | 32 x |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 240,640 x 360,640 x 480 (VGA),720 x 480,720 x 576,800 x 448,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1280 x 1280,1920 x 1080 (HD 1080) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| webbläsare: | Ja |
| Ljuddetektering: | Ja |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Antal sensorer: | 1 |
| röstigenkänning: | G.711, G.726 |
| Antal språk: | 17 |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR): | Ja |
| Typ av minneskort: | SD, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Svart |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 1 - 1/12 s |
| Formfaktor: | Stifthylsa |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 7 W |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Språkstöd: | CHI (SIMPL), CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, GRE, HUN, ITA, JPN, KOR, POL, POR, RUS, SWE, TUR |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | 802.1x RADIUS, HTTPS, LEAP |
| Material, hölje: | Metal, Plastic |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Minimibelysning: | - lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Största bländarnummer: | 4.4 |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Komprimeringsformat: | AVC, H.264, H.265 |
| Bildfrekvens: | 60 fps |
| Strömmande video: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, PPPoE, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, PIM-SM, UPnP, Bonjour |
| Likströmsingång: | Ja |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Strömkälla av typen: | DC, PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Bluetooth: | Nej |
| Högsta minneskortskapacitet: | 512 GB |
| Bildstabiliserare: | Ja |
| Minsta bländarnummer: | 1.6 |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Aktivt manipulering larm: | Ja |
| Audio ingångskanaler: | 1 kanaler |
| Typ av förstärkning: | Auto/manuell |
| Förinställda bevakningspunkter: | Ja |
| Detekteringsavstånd (bred): | 1.5 m |
| Detekteringsavstånd (tele): | 2 m |
| Antiflimmer: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha XNZ-6320 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026