Hanwha SNB-8000 Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera SNB-8000
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha SNB-8000 (172 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 25 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Hanwha SNB-8000 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/172

NETWORK CAMERA
User Manual
SNB-8000/SNV-8080
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | SNB-8000 |
| Vikt: | 566 g |
| Bredd: | 73.1 mm |
| Djup: | 147 mm |
| Höjd: | 66.6 mm |
| Ljudformat som stöds: | ADPCM, G.711, G.726 |
| Videoformat som stöds: | AVC, H.264, M-JPEG, MPEG4 |
| Maximal upplösning: | 3096 x 2094 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Fokus: | Manuell |
| Strömförbrukning (max): | 12.65 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/1.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Inbyggd mikrofon: | Ja |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 240,640 x 480 (VGA),720 x 480,720 x 576,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1600 x 1200 (UXGA),1920 x 1080 (HD 1080),2592 x 1944 |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| webbläsare: | Ja |
| Antal användare: | 10 användare (er) |
| Ljuddetektering: | Ja |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Samplingshastighet: | 8 kHz |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Antal sensorer: | 1 |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 2592 x 1944 pixlar |
| RS-485-portar: | 1 |
| Brusreduceringsteknik: | Reducering av 3D-ljud |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Black, Ivory |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 2 - 1/12000 s |
| Formfaktor: | Låda |
| Kompositvideo ut: | 1 |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 12.14 W |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista, Windows XP |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS X 10.7 Lion |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 10.68 W |
| Temperatur vid drift: | -10 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -30 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 90 % |
| AC-inspänning: | 24 V |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Material, hölje: | Aluminium, Plastic |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Minimibelysning: | 0.0005 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Största bländarnummer: | 1.2 |
| Totalt megapixel: | 6 MP |
| Bildfrekvens: | 20 fps |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR), Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, PPPoE, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, PIM-SM, UPnP, Bonjour |
| Strömkälla av typen: | AC, DC, PoE |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1x, IEEE 802.3af |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| PTZ-styrning: | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 64 GB |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 50 dB |
| Aktivt manipulering larm: | Ja |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| PTZ-lägen: | Digital PTZ |
| Fog bevis: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha SNB-8000 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026