Hanwha TNO-4051T Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera TNO-4051T
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha TNO-4051T (43 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 23 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Hanwha TNO-4051T eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/43

THERMAL
NETWORK CAMERA
User Manual
TNO-4030T/TNO-4040T/TNO-4041T
TNO-4050T/TNO-4051T
TNO-4030TR/TNO-4040TR/TNO-4041TR
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | TNO-4051T |
| Vikt: | 2452 g |
| Wi-Fi: | Nej |
| Ljudformat som stöds: | ADPCM |
| Maximal upplösning: | 640 x 480 pixlar |
| Diameter: | 101.97 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Fast brännvidd: | 35 mm |
| Ljudsystem: | 2-vägs |
| Strömförbrukning (max): | 10.5 W |
| Gränssnitt: | RJ-45 |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 240,640 x 360,640 x 480 (VGA) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Antal användare: | 20 användare (er) |
| Antal linser: | 1 |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| röstigenkänning: | G.711, G.711ulaw, G.726 |
| Typ av minneskort: | SD, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Formfaktor: | Stifthylsa |
| Kompositvideo ut: | 1 |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 10 W |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | -40 - 60 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -50 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 90 % |
| AC-inspänning: | 24 V |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | EAP-TLS, HTTPS, LEAP, SSL/TLS |
| Material, hölje: | Gjuten aluminium |
| Kamerapanoreringskontroll: | Nej |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Innertak/vägg |
| Minimibelysning: | - lx |
| Största bländarnummer: | 1 |
| Totalt megapixel: | - MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265, M-JPEG, MPEG4 |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | TCP/IP, UDP/IP, RTP (UDP), RTP (TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, PPPoE, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3 (MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, UPnP, Bonjour |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Spegel: | Ja |
| Strömkälla av typen: | AC, DC, PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Produktlängd: | 309 mm |
| Webbaserad adminstraion: | Ja |
| USB-port: | Ja |
| Bluetooth: | Nej |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1x, IEEE 802.3af |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| Mac-kompatibel: | Ja |
| Lutningskontroll för kamera: | Nej |
| Högsta minneskortskapacitet: | 256 GB |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| Bildstabiliserare: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 17.2 ° |
| Närmsta fokusavstånd: | 36 m |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 13 ° |
| Fast fokus: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, diagonal: | 22 ° |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha TNO-4051T ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026