Hanwha PNO-9080R Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera PNO-9080R
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha PNO-9080R (82 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 21 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Hanwha PNO-9080R eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/82

NETZWERKKAMERA
Benutzerhandbuch
PND-9080R/PNO-9080R/PNV-9080R
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | PNO-9080R |
| Vikt: | 1400 g |
| Bredd: | 82.4 mm |
| Djup: | 348.3 mm |
| Höjd: | 87 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Maximal upplösning: | 4168 x 3062 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Ljudsystem: | 2-vägs |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Fokus: | Motoriserad |
| Lösenordsskydd: | Ja |
| Certifiering: | CE |
| Full HD: | Ja |
| Optisk sensorstorlek: | 1/1.7 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Grafikupplösningar som stöds: | 640 x 480 (VGA),720 x 480,800 x 448,800 x 480 (WVGA),800 x 600 (SVGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1600 x 1200 (UXGA),1920 x 1080 (HD 1080),2592 x 1944,3840 x 2160,4000 x 3000,4096 x 2160 |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| webbläsare: | Ja |
| Kabelteknik: | 10/100/1000Base-T(X) |
| Antal användare: | 15 användare (er) |
| Ljuddetektering: | Ja |
| Lämplig för utomhusbruk: | Ja |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Väderbeständig: | Ja |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 4072 x 3046 pixlar |
| Blandare: | Ja |
| Linstyp: | Varifokala |
| Antal språk: | 16 |
| Beteendeanalys: | Intrusion detection, Line crossing detection |
| Automatisk spårning: | Ja |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Grå |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 2 - 1/12000 s |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Stifthylsa |
| mörkerseende avstånd: | 40 m |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 11.77 W |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Gigabit Ethernet |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | -40 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -40 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 90 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Språkstöd: | CHI (TR), CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, GRE, HUN, ITA, JPN, POL, POR, RUS, SWE, TUR |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | 802.1x RADIUS, EAP-TLS, HTTPS, LEAP, SSL/TLS |
| Material, hölje: | Gjuten aluminium |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Innertak/vägg |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Brännviddsintervall: | 4.5 - 10 mm |
| Största bländarnummer: | 1.6 |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 12 MP |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Strömmande video: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, PPPoE, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, PIM-SM, UPnP, Bonjour |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Systemfunktioner för intelligent videoövervakning (IVS): | Defocus, Intrusion, Scene change |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Webbaserad adminstraion: | Ja |
| Bluetooth: | Nej |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| PTZ-styrning: | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 128 GB |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Fjärruppspelning: | Ja |
| Infrarött (IR) gränsfilter: | Ja |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 50 dB |
| Aktivt manipulering larm: | Ja |
| Närmsta fokusavstånd: | 0.5 m |
| Ljud CODECS: | G.711u-law/G.726 |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| IK klass: | IK10 |
| Fog bevis: | Ja |
| 3D NR (3D-brusreducering): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha PNO-9080R ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026