Hanwha PNM-9031RV Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera PNM-9031RV
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha PNM-9031RV (32 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 23 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Hanwha PNM-9031RV eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/32

NETWORK CAMERA
User Manual
PNM-9031RV
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | PNM-9031RV |
| Vikt: | 3200 g |
| Höjd: | 160 mm |
| Ljudformat som stöds: | G.711, G.711 μ-law, G.726 |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265 |
| Maximal upplösning: | 6720 x 2240 pixlar |
| Diameter: | 253 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Strömförbrukning (max): | 16 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Internminne: | 8192 MB |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Ljudutgångskanaler: | 1 kanaler |
| Flashminne: | 4096 MB |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Rörelsesensor: | Ja |
| Antal språk: | 17 |
| Larmingångskanaler: | 1 |
| Larmutgångskanaler: | 1 |
| Lutningsvinkel: | 0 - 65 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Slutartid: | 2 - 1/12000 s |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 25.5 W |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 10.4 W |
| Temperatur vid drift: | -40 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -50 - 60 ° C |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Språkstöd: | CHI (SIMPL), CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, GRE, HUN, ITA, JPN, KOR, POL, POR, RUS, SWE, TUR |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | EAP-LEAP, EAP-TLS, HTTPS |
| Material, hölje: | Gjuten aluminium |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Största bländarnummer: | 2 |
| Totalt megapixel: | 5 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265 |
| Bildfrekvens: | 20 fps |
| Intelligent videoanalys: | Ja |
| Strömmande video: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Systemfunktioner för intelligent videoövervakning (IVS): | Defocus, Heat map |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| USB-port: | Ja |
| PTZ-styrning: | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 256 GB |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 355 ° |
| Audio ingångskanaler: | 1 kanaler |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| IK klass: | IK10 |
| PTZ-lägen: | Digital PTZ |
| Fast fokus: | Ja |
| Detekteringsavstånd: | 3 m |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha PNM-9031RV ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026