Hanwha QNP-6250H Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera QNP-6250H
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha QNP-6250H (35 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 43 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Hanwha QNP-6250H eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/35

NETWORK CAMERA
User Manual
QNP-6320H/QNP-6320
QNP-6250H/QNP-6250
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | QNP-6250H |
| Vikt: | 2700 g |
| Höjd: | 265 mm |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Diameter: | 204.3 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| HTTPS-kryptering: | Ja |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 23 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Internminne: | 1024 MB |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Mercury lamp, Outdoor, Sodium lamp |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 240,640 x 360,640 x 480 (VGA),720 x 480,720 x 576,800 x 448,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Flashminne: | 256 MB |
| Antal linser: | 1 |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Antal språk: | 17 |
| Observationsavstånd (vidvinkel): | 24.3 m |
| Observationsavstånd (tele): | 588.5 m |
| Igenkänningsavstånd (vidvinkel): | 12.1 m |
| Igenkänningsavstånd (tele): | 294.3 m |
| Identifieringsavstånd (vidvinkel): | 6.1 m |
| Identifieringsavstånd (tele): | 147.1 m |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Lutningsvinkel: | -15 - 90 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 14 W |
| Temperatur vid drift: | -35 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -50 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 95 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 95 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Språkstöd: | CHI (SIMPL), CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, GRE, HUN, ITA, JPN, KOR, POL, POR, RUS, SWE, TUR |
| Kryptering/säkerhet: | EAP-LEAP, EAP-TLS, HTTPS, SSL/TLS |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Innertak/vägg |
| Minimibelysning: | 0.05 lx |
| Brännviddsintervall: | 4.44 - 111 mm |
| Största bländarnummer: | 3.9 |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Intelligent videoanalys: | Ja |
| Strömmande video: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| Panoreringshastighet: | 200 °/sek |
| PTZ-styrning: | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 256 GB |
| Minsta bländarnummer: | 1.6 |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 360 ° |
| Lutningshastighet: | 200 °/sek |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| IK klass: | IK10 |
| PTZ-lägen: | Förinställd sekvens |
| Hastighet för förinställd panorering: | 700 °/sek |
| Detekteringsavstånd (bred): | 64.2 m |
| Detekteringsavstånd (tele): | 1471.3 m |
| Användarens åtkomstnivå: | Användare |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha QNP-6250H ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026