Hanwha TNO-6320E Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera TNO-6320E
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha TNO-6320E (74 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 23 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Hanwha TNO-6320E eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/74

NETWORK CAMERA
User Manual
TNU-6320E/TNO-6320E
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | TNO-6320E |
| Vikt: | 7000 g |
| Wi-Fi: | Nej |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Diameter: | 162 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| HTTPS-kryptering: | Ja |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Fokus: | Motoriserad/manuell |
| Strömförbrukning (max): | 28 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Digital zoom: | 16 x |
| Optisk zoom: | 32 x |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Mercury lamp, Outdoor |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Antal användare: | 10 användare (er) |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Antal linser: | 1 |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Antal sensorer: | 1 |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1944 x 1104 pixlar |
| Brusreduceringsteknik: | Reducering av 3D-ljud |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Formfaktor: | Stifthylsa |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | -40 - 60 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -30 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 90 % |
| AC-inspänning: | 24 V |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP67 |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Material, hölje: | Rostfritt stål |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Innertak/vägg |
| Brännviddsintervall: | 4.44-142.6 mm |
| Största bländarnummer: | 4.4 |
| Totalt megapixel: | 2.38 MP |
| Komprimeringsformat: | AVC, H.264, M-JPEG |
| Bildfrekvens: | 60 fps |
| Strömmande video: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, PPPoE, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, PIM-SM, UPnP, Bonjour |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Strömkälla av typen: | AC |
| Produktlängd: | 244 mm |
| Bluetooth: | Nej |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1x |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| Automatisk fokus: | Ja |
| Bildstabiliserare: | Ja |
| Minsta bländarnummer: | 1.6 |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Infrarött (IR) gränsfilter: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 62.8 ° |
| Närmsta fokusavstånd: | 1.5 m |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 36.8 ° |
| IK klass: | IK10 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha TNO-6320E ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026