Hanwha XNP-6120H Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera XNP-6120H
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha XNP-6120H (75 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 24 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Hanwha XNP-6120H eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/75

NETZWERKKAMERA
Benutzerhandbuch
XNP-6120H
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | XNP-6120H |
| Vikt: | 1900 g |
| Höjd: | 161.5 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Diameter: | 168 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| HTTPS-kryptering: | Ja |
| Ljudsystem: | 2-vägs |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Fokus: | Motoriserad/manuell |
| Full HD: | Ja |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Digital zoom: | 32 x |
| Optisk zoom: | 12 x |
| Gränssnitt: | RJ-45 |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Mercury lamp, Outdoor, Sodium lamp |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 240,640 x 360,640 x 480 (VGA),720 x 480,720 x 576,800 x 448,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Kabelteknik: | 10/100Base-T(X) |
| Antal användare: | 20 användare (er) |
| USB-anslutning: | Ja |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| röstigenkänning: | G.711, G.726 |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1945 x 1097 pixlar |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Utgångsimpedans: | 75 Ω |
| Automatisk spårning: | Ja |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Elfenben |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 2 - 1/12000 s |
| Skyddsfunktioner: | Vandalsäker |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 12 W |
| Temperatur vid drift: | -30 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -30 - 60 ° C |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Material, hölje: | Gjuten aluminium |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0.003 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Brännviddsintervall: | 5.2 - 62.4 mm |
| Största bländarnummer: | 3 |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265, MPEG4 |
| Bildfrekvens: | 60 fps |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, PPPoE, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, PIM-SM, UPnP, Bonjour |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Bluetooth: | Nej |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1x |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| PTZ-styrning: | Ja |
| Mac-kompatibel: | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 512 GB |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 50 dB |
| Linsmonteringsgränssnitt: | Skivmonterad |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| IK klass: | IK10 |
| Fog bevis: | Ja |
| Maximal utgångsnivå: | 1 Vpp |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha XNP-6120H ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026