Hanwha XNP-6321 Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera XNP-6321
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha XNP-6321 (44 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 25 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Hanwha XNP-6321 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/44

NETWORK CAMERA
User Manual
XNP-6321/XNP-6321H
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | XNP-6321 |
| Vikt: | 1700 g |
| Höjd: | 218 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Diameter: | 152 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Ljudsystem: | 2-vägs |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Fokus: | Motoriserad/manuell |
| Lösenordsskydd: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 20 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | 32 x |
| Inbyggd mikrofon: | Ja |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Mercury lamp, Outdoor, Sodium lamp |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 240,640 x 360,640 x 480 (VGA),720 x 480,720 x 576,800 x 448,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Antal användare: | 20 användare (er) |
| Ljuddetektering: | Ja |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1981 x 1288 pixlar |
| Antal språk: | 17 |
| Observationsavstånd (vidvinkel): | 1.5 m |
| Observationsavstånd (tele): | 2 m |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Lutningsvinkel: | -15 - 195 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Elfenben |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 1 - 1/12000 s |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Kompositvideo ut: | 1 |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | -10 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -30 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 90 % |
| Språkstöd: | CHI (SIMPL), CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, GRE, HUN, ITA, JPN, KOR, POL, POR, RUS, SWE, TUR |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | EAP-TLS, HTTPS, LEAP, SSL/TLS |
| Material, hölje: | Metal, Plastic |
| Kamerapanoreringskontroll: | Ja |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0.005 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Brännviddsintervall: | 4.44 - 142.6 mm |
| Största bländarnummer: | 4.4 |
| Mörkerseende: | Nej |
| Totalt megapixel: | 2.4 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Bildfrekvens: | 60 fps |
| Intelligent videoanalys: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR), Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, PPPoE, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, UPnP, Bonjour, SRTP (TCP, UDP Unicast) |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Systemfunktioner för intelligent videoövervakning (IVS): | Defocus, Face detection |
| Strömkälla av typen: | AC, PoE |
| Webbaserad adminstraion: | Ja |
| USB-port: | Ja |
| Panoreringshastighet: | 700 °/sek |
| Bluetooth: | Nej |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| Lutningskontroll för kamera: | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 512 GB |
| Automatisk fokus: | Ja |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| Bildstabiliserare: | Ja |
| Minsta bländarnummer: | 1.6 |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 50 dB |
| Aktivt manipulering larm: | Ja |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 360 ° |
| Lutningshastighet: | 200 °/sek |
| Typ av förstärkning: | Auto/manuell |
| IK klass: | IK10 |
| Fog bevis: | Ja |
| Antiflimmer: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha XNP-6321 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026