Hanwha XNZ-L6320 Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera XNZ-L6320
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha XNZ-L6320 (36 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Hanwha XNZ-L6320 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/36

NETWORK CAMERA
User Manual
XNZ-L6320
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | XNZ-L6320 |
| Vikt: | 480 g |
| Bredd: | 72 mm |
| Djup: | 135.4 mm |
| Höjd: | 63.9 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Wi-Fi: | Nej |
| Ljudformat som stöds: | AAC-LC, ADPCM |
| Maximal upplösning: | 1944 x 1212 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Fokus: | Motoriserad |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Certifiering: | FCC, UL, CE, EAC |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | 32 x |
| Internminne: | 1024 MB |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 240,640 x 360,640 x 480 (VGA),720 x 480,720 x 576,800 x 448,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Antal användare: | 20 användare (er) |
| Ljuddetektering: | Ja |
| Återställningsknapp: | Ja |
| Flashminne: | 256 MB |
| Antal linser: | 1 |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Antal sensorer: | 1 |
| röstigenkänning: | G.711ulaw, G.726 |
| Observationsavstånd (vidvinkel): | 25.7 m |
| Observationsavstånd (tele): | 803.6 m |
| Igenkänningsavstånd (vidvinkel): | 12.8 m |
| Igenkänningsavstånd (tele): | 401.8 m |
| Identifieringsavstånd (vidvinkel): | 6.4 m |
| Identifieringsavstånd (tele): | 200.9 m |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Automatisk spårning: | Ja |
| Avtagbart IR-filter: | Ja |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Svart |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 2 ~ 1/12000 s |
| Formfaktor: | Stifthylsa |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 6.8 W |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 3.5 W |
| Temperatur vid drift: | -10 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -50 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 90 % |
| Video ut: | CVBS |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | EAP-LEAP, EAP-TLS |
| Material, hölje: | Metall |
| Kamerapanoreringskontroll: | Nej |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Minimibelysning: | 0.005 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Brännviddsintervall: | 4.44 - 142.6 mm |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265 |
| Bildfrekvens: | 60 fps |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR), Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, IPv6, TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, PIM-SM, UPnP, Bonjour, LLDP, SRTP |
| Likströmsingång: | Ja |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Systemfunktioner för intelligent videoövervakning (IVS): | Defocus, Face detection |
| Strömkälla av typen: | DC, PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Bluetooth: | Nej |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1x, IEEE 802.3af |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| Webbläsare stöds: | Google Chrome, MS Explore11, MS Edge, Mozilla Firefox(Window 64bit only), Apple Safari(Mac OS X only |
| Lutningskontroll för kamera: | Nej |
| Högsta minneskortskapacitet: | 256 GB |
| Automatisk fokus: | Ja |
| Uttag för mikrofon/linje in: | Ja |
| Bildstabiliserare: | Ja |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Plintport: | Ja |
| Fog bevis: | Ja |
| Detekteringsavstånd (bred): | 64.2 m |
| Detekteringsavstånd (tele): | 2000 m |
| Antiflimmer: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha XNZ-L6320 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026