Hasselblad X1D-50c Bruksanvisning
Hasselblad fotokamera X1D-50c
Läs gratis den bruksanvisning för Hasselblad X1D-50c (122 sidor) i kategorin fotokamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 3 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Hasselblad X1D-50c eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/122

User Guide
X1D User Guide 2016-12-14 Version v1.1
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hasselblad |
| Kategori: | fotokamera |
| Modell: | X1D-50c |
| Vikt: | 725 g |
| Bredd: | 150 mm |
| Djup: | 98 mm |
| Höjd: | 71 mm |
| Batterikapacitet: | 3200 mAh |
| Skärm diagonal: | 3 " |
| Pekskärm: | Ja |
| Wi-Fi: | Ja |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Videoinspelning: | Ja |
| Fokus: | TTL |
| USB-version: | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Maximal bildupplösning: | 8272 x 6200 pixlar |
| Bildsensorstorlek: | - " |
| Kameratyp: | MILC |
| Digital zoom: | - x |
| Optisk zoom: | - x |
| ISO-känslighet: | 100,200,400,800,1600,3200,12800,25600 |
| Ljusmätning: | Centre-weighted, Spot |
| Maximal videoupplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Inbyggd mikrofon: | Ja |
| Skärmupplösning (numerisk): | 920000 pixlar |
| HDMI: | Ja |
| Minnesplatser: | 2 |
| Utfällbar skärm: | Nej |
| Batteriteknik: | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Histogram: | Ja |
| Typ av minneskort: | SD |
| Produktens färg: | Black, Grey |
| HD-typ: | Full HD |
| Strömkälla av typen: | Batteri |
| Bildkomprimeringsformat: | JPEG |
| Batterispänning: | 7.2 V |
| Displaytyp: | TFT |
| USB-port: | Ja |
| Bluetooth: | Nej |
| Högsta minneskortskapacitet: | 16 GB |
| Megapixel: | 50 MP |
| Stillbildsupplösning(ar): | 8272 x 6200 |
| Justering av fokus: | Auto/manuell |
| Kamerans snabbaste slutarhastighet: | 1/2000 s |
| Kamerans långsammaste slutarhastighet: | 60 s |
| Fördröjning på självutlösare: | - s |
| Bildsensorns mått (B x H): | 43.8 x 32.9 mm |
| Kamerasökare: | Elektronisk |
| Typ av HDMI-kontakt: | Mini |
| Vinklingsbar LCD-skärm: | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hasselblad X1D-50c ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
fotokamera Hasselblad Manualer
25 Februari 2026
24 Februari 2026
24 Februari 2026
23 Februari 2026
22 Februari 2026
22 Februari 2026
21 Februari 2026
20 Februari 2026
20 Februari 2026
20 Februari 2026
fotokamera Manualer
Nyaste fotokamera Manualer
1 April 2026
30 Mars 2026
27 Mars 2026
25 Mars 2026
18 Mars 2026
11 Mars 2026
10 Mars 2026
7 Mars 2026
6 Mars 2026
5 Mars 2026