Hikvision PTZ-N4215-DE3 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hikvision PTZ-N4215-DE3 (112 sidor) i kategorin övervakningskamera. Denna manual har varit användbar för 12 personer och betygsatt av 7 användare till ett genomsnitt på 4.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
112
Nedladdningar
1.212
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hikvision |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | PTZ-N4215-DE3 |
| Färg på produkten: | Wit |
| Vikt: | 1700 g |
| Bredd: | 98 mm |
| Djup: | 328.79 mm |
| Höjd: | 88.58 mm |
| Snäll: | IP-beveiligingscamera |
| Internationell säkerhetskod (IP): | IP66 |
| Videoformat som stöds: | H.264, M-JPEG, MPEG4 |
| Vormfaktor: | Rond |
| Placeringsstöd: | Buiten |
| Anslutningsteknik: | Bedraad |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Monteringsmetod: | Muur |
| Videolägen som stöds: | 1080p |
| Maximal upplösning: | 2048 x 1536 Pixels |
| Totalt antal megapixlar: | 3 MP |
| Typ av strömkälla: | Power over Ethernet (PoE) |
| Strömutgång (volt): | +12V |
| Minimal belysning: | 0.6 Lux |
| Synfältsvinkel (FOV).: | 101 ° |
| Nattseende: | Ja |
| LED-typ: | IR |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 1 |
| Brännvidd: | - mm |
| Strömförbrukning (max): | 9.5 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.5 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | - x |
| Kamerans slutartid: | 1/30 - 1/100000 s |
| Password bescherming: | Gebruiker |
| Grafikupplösningar som stöds: | 1600 x 1200 (UXGA), 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Kabelteknik: | 10/100Base-T(X) |
| Nätverksprotokoll som stöds: | TCP/IP, HTTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, PPPoE, SMTP, NTP, UPnP, ICMP, IGMP, SNMP, FTP, 802.1X, QoS, HTTPS |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Power over Ethernet (PoE): | Ja |
| Scherpstellen: | 1.6 |
| Dag/nattläge: | Ja |
| Rörelsesensor: | Ja |
| Night vision scope: | 30 m |
| Drifttemperatur (TT): | -10 - 60 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 0 - 90 procent |
| Aktivt larm för obehörig demontering: | Ja |
övervakningskamera Hikvision Manualer
2 April 2026
28 Mars 2026
27 Mars 2026
27 Mars 2026
24 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026