Hisense BI61111AXUK Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hisense BI61111AXUK (27 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 16 personer och betygsatt av 3 användare till ett genomsnitt på 4.7 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
27
Nedladdningar
1.055
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | BI61111AXUK |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 27100 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 564 mm |
| Höjd: | 660 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 620 mm |
| Typ av klocka: | Mekanisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Nej |
| Rotisserie: | Nej |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.97 kWh |
| Ugnsstorlek: | Stor |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Ursprungsland: | Slovenien |
| Antal hyllor: | 2 galler |
| Antal bakplåtar: | 1 |
| Varmluftsgrillning: | Ja |
| Snabb värme: | Ja |
| Rengöringsteknik: | SimplySteam |
| Bakplåt: | Ja |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 675 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 29100 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 77 l |
| Antal nivåer: | 5 |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Ånga |
| Dörrmaterial: | Glas |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Återuppvärmningsfunktion: | Nej |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ljudnivå Lc IEC: | 42 dB |
| Installationsfack, bredd: | 564 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Installationsfack, höjd: | 600 mm |
| Fördröjd start timer: | Nej |
| Ansluten effekt: | 3500 W |
| Grill styrka: | 0 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Mekanisk |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 77 l |
| Totalt ugn: | 3500 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Antal galler: | 2 |
| Installationsfack, höjd (min): | 590 mm |
| Normalkokning: | Ja |
| Interiör material: | Emaljerad stål |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.82 kWh |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Mikrovågsugnsfunktion: | Nej |
| Hålla sig varm funktion: | Nej |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Antal tillagningsprogram: | 13 |
| Ugnens matlagningsmetod: | Fläktassisterad |
| Mjukstängande lucka: | Nej |
| Grillgaller ingår: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Grill, hela ytan: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 1 |
| Långsam tillagning: | Ja |
| Brödbakningsförmåga: | Ja |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Infällbara vred: | Nej |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 560 mm |
| Kylfläkt för ugnslucka: | Ja |
Ugn Hisense Manualer
8 Oktober 2025
4 September 2025
30 Juli 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026