Hisense HS643D60XUK Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hisense HS643D60XUK (35 sidor) i kategorin Diskmaskin. Denna manual har varit användbar för 25 personer och betygsatt av 4 användare till ett genomsnitt på 5.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
35
Nedladdningar
1.416
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | Diskmaskin |
| Modell: | HS643D60XUK |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 41000 g |
| Bredd: | 599 mm |
| Djup: | 598 mm |
| Höjd: | 890 mm |
| Torksystem: | Restvärme |
| Sladdlängd: | 1.73 m |
| Förpackningens bredd: | 640 mm |
| Integrerad timer: | Ja |
| Dörrpanel ingår: | Ja |
| Självrengörande: | Ja |
| Antal tvättprogram: | 6 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 85 kWh |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Ursprungsland: | Slovenien |
| LED-bakgrundsbelysning: | Nej |
| Sköljmedelsindikator: | Ja |
| Självrengörande filter: | Ja |
| Antal temperaturinställningar: | 7 |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Glasskydd: | Ja |
| Energiförbrukning per cykel: | 0.85 kWh |
| Övre korg justerbar höjd: | Ja |
| Temperatur (max): | 70 ° C |
| Antal korgar: | 3 korgar |
| Korgar justerbar placering: | Övre |
| Inbyggd vattenavhärdare: | Ja |
| Energisparläge: | Ja |
| Vattenkapacitet: | Cold, Hot |
| Invändigt material: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 665 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 43000 g |
| Typ av strömkontakt: | Typ G |
| Klar-indikator: | Ja |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Energiklass: | D |
| Typ av bestickfack: | Låda |
| AquaSensor-funktion: | Nej |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 45 dB |
| Installationsfack, bredd: | 599 mm |
| Installationsfack, djup: | 598 mm |
| Installationsfack, höjd: | 846 mm |
| Dörr färg: | Rostfritt stål |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 15 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 11 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Nej |
| Ansluten effekt: | 1900 W |
| Inbyggd lampa: | Nej |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.49 W |
| Periodlängd: | 175 min |
| Längd på anslutningsslang: | 1.75 m |
| Utloppets slanglängd: | 1.5 m |
| Antal kuvert: | 16 kuvert |
| Diskmaskinsprogram: | 60min 65°C, Auto 45-65°C, Delicate 40°C, Eco 50°C, Hygiene 70°C, Intensive 70°C |
| Halv-belastning: | Nej |
| Kontrollpanelens färg: | Rostfritt stål |
| Salt-indikator: | Ja |
| Installationsfack, höjd (min): | 846 mm |
| Installationsfack, höjd (max): | 896 mm |
| Produkter per A-låda: | Ja |
| Produktens storlek: | Full storlek (60 cm) |
| Högsta temperatur för varmvattentillflödet: | 70 ° C |
| Automatisk öppning av dörr: | Ja |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
| Effektförbrukning (viloläge): | 0.49 W |
| Indikatorljus för golv: | Nej |
| SelfDry-funktion: | Ja |
| Antal sprayzoner: | 5 |
Diskmaskin Hisense Manualer
11 Oktober 2025
8 Oktober 2025
8 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
Diskmaskin Manualer
Nyaste Diskmaskin Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026