Hisense WD3S1043BW3 Bruksanvisning
Hisense tvättmaskin WD3S1043BW3
Läs gratis den bruksanvisning för Hisense WD3S1043BW3 (56 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 44 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Hisense WD3S1043BW3 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/56

USER’S OPERATION MANUAL
Before operating this unit, please read this manual
thoroughly, and retain for future reference.
WD3S1043B*3
WD3S1043B*3/PL
WD3S1043B*4WD3G1043B*3
English
EN
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WD3S1043BW3 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 70000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 590 mm |
| Höjd: | 845 mm |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 640 mm |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Ljudnivå (torkning): | - dB |
| Justerbara fötter: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Ja |
| Tvättprogram: | Cold, Pre-wash, Quick, Rinse, Steam, Wool |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Energieffektivitetsklass (tvätt): | A |
| Energieffektivitetsklass (tvätt och torkning): | D |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt): | 52 kWh |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt och torkning): | 305 kWh |
| Automatiskt doseringssystem: | Nej |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 10.5 kg |
| Garantiperiod: | 2 År |
| Invändigt material: | Plast |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Låddjup: | 678 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 73000 g |
| Djup med öppen dörr: | 1100 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Dörr färg: | Grå |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Nej |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 15 min |
| Barnsäkert: | Nej |
| Smartphone fjärrsupport: | Ja |
| Ansluten effekt: | 1750 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.49 W |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | 89 l |
| Vattenförbrukning per tvätt: | 41 l |
| Tork-kapacitet: | 6 kg |
| Cykeltid tvätt & torkning: | 479 min |
| Halv-belastning: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 135 ° |
| Wi-Fi-styrning: | Ja |
| Av- och på-knapp: | Ja |
| Cykeltidstvätt: | 239 min |
| Typ av trumma: | Raindrop |
| Omvänd trumdrift: | Ja |
| Hisense-teknik (klädvård): | ConnectLife, Hygiene Guard, Inverter motor, Pause & Add, PureJet, Quick Wash, Steam |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hisense WD3S1043BW3 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hisense Manualer
27 Januari 2026
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026