Hisense WF3S1043BW3 Bruksanvisning
Hisense tvättmaskin WF3S1043BW3
Läs gratis den bruksanvisning för Hisense WF3S1043BW3 (53 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 27 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Hisense WF3S1043BW3 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/53

USER’S OPERATION MANUAL
Before operating this unit, please read this manual
thoroughly, and retain for future reference.
English
EN
g"ăRāĀĄăĥĄ
g"ă#āĀĄăĥă
g"ăRāĀĄăĥ
g"ăRāĀĄăĥă
g"ăRāĀĄăĥăħK4
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WF3S1043BW3 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 69000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 590 mm |
| Höjd: | 845 mm |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 640 mm |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Cykeltid (max): | 239 min |
| Antal tvättprogram: | 19 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 43 kWh |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Tvättprogram: | Auto, Baby care, Blouse/shirt, Cotton, Eco 40-60°C, Hygiene/anti-allergy, Mix, Quick 15min, Sport, Steam, Synthetics, Wool |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Automatiskt doseringssystem: | Nej |
| Nominell kapacitet: | 10.5 kg |
| Garantiperiod: | 2 År |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Låddjup: | 678 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 71000 g |
| trumrengöring: | Ja |
| Djup med öppen dörr: | 1060 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 10 A |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Dörr färg: | Aluminium |
| Lucköppning: | Sidoöppning |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Nej |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 15 min |
| Vattenförbrukning per omgång: | 41 l |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.49 W |
| Smartphone fjärrsupport: | Ja |
| Ansluten effekt: | 1800 W |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 54 % |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.49 W |
| Extrasköljning: | Ja |
| Halv-belastning: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 135 ° |
| Ingen sköljning: | Ja |
| Wi-Fi-styrning: | Ja |
| Luckhandtagets färg: | Svart |
| Av- och på-knapp: | Ja |
| Effektförbrukning (viloläge): | 4 W |
| Typ av trumma: | Raindrop |
| Hisense-teknik (klädvård): | ConnectLife, Hygiene Guard, Inverter motor, Pause & Add, PureJet, Quick Wash, Steam |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hisense WF3S1043BW3 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hisense Manualer
27 Januari 2026
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026