Hisense WDQR1014EVAJMB Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hisense WDQR1014EVAJMB (30 sidor) i kategorin tvättmaskin. Denna manual har varit användbar för 11 personer och betygsatt av 7 användare till ett genomsnitt på 4.1 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
30
Nedladdningar
1.030
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WDQR1014EVAJMB |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 70000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 610 mm |
| Höjd: | 845 mm |
| Förpackningens bredd: | 650 mm |
| Ljudnivå (tvätt): | 50 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Ljudnivå (torkning): | 72 dB |
| Närfältskommunikation (NFC): | Nej |
| Ursprungsland: | Kina |
| Doseringsassistent: | Ja |
| AquaStop-funktion: | Nej |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Cold, Cotton, Eco, Wool, Mix, Quick, Steam, Synthetics, Spin/drain |
| Energieffektivitetsklass (tvätt): | B |
| Energieffektivitetsklass (tvätt och torkning): | E |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt): | 60 kWh |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt och torkning): | 370 kWh |
| Bluetooth Low Energy (BLE): | Nej |
| Minsta centrifugeringshastighet: | 600 RPM |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 10 kg |
| Behållare för flytande tvättmedel: | Ja |
| Torkprogram: | Wool, Eco, Cotton, Synthetics |
| Produktens färg: | Black, Stainless steel |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Låddjup: | 660 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 75000 g |
| trumrengöring: | Ja |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Hängbar dörr: | Nej |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Bulleremission, klass: | B |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | E |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 15 min |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 60 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Bluetooth: | Nej |
| Låsning: | Ja |
| Material, trumma: | Plast/rostfritt stål |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | 88 l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | 370 kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | 40 l |
| Tork-kapacitet: | 6 kg |
| Skrynkelreducering: | Nej |
| Halv-belastning: | Ja |
| Innerbelysning: | Nej |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Lucköppningens diameter: | 340 mm |
tvättmaskin Hisense Manualer
27 Januari 2026
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026