Hotpoint-Ariston TCD 971 6CY1 (EU) Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hotpoint-Ariston TCD 971 6CY1 (EU) (60 sidor) i kategorin tvättmaskin. Denna manual har varit användbar för 13 personer och betygsatt av 8 användare till ett genomsnitt på 4.8 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
60
Nedladdningar
720
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint-Ariston |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | TCD 971 6CY1 (EU) |
| Färg på produkten: | Black, Yellow |
| Inbyggd display: | Ja |
| Värmekälla: | Elektrisk |
| Vikt: | 380 g |
| Bredd: | 110 mm |
| Djup: | 74 mm |
| Höjd: | 212 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 340 kWh |
| Energiförbrukning: | 2.85 kWh |
| Torksystem: | Kondensering |
| Antal torkprogram: | 17 |
| Förpackningens bredd: | 640 mm |
| Snäll: | Draagbare streepjescodelezer |
| Maximal centrifugeringshastighet: | - RPM |
| Internationell säkerhetskod (IP): | IP65 |
| Laddningstid: | 4 uur |
| Batterikapacitet: | 2150 mAh |
| Anslutningsteknik: | Bedraad en draadloos |
| Typ av strömkälla: | Batterij/Accu |
| Medföljande kablar: | RS-232 |
| Varningssignal: | Ja |
| Antal batterier/batterier som stöds: | 1 |
| Certifiering: | IEC 62471 Class 1 LED |
| Bildsensortyp: | Laser |
| Anslutningsområde: | 100 m |
| Förvaringstemperatur: | -40 - 70 °C |
| Säkerhetsfunktioner: | Shock resistant, Water resistant |
| Frekvens: | 2400 - 2480 MHz |
| Våglängd: | 680 nm |
| Standardgränssnitt: | USB, RS-232 |
| Typ av skanner: | 1D/2D |
| Levensduur batterij: | 10 uur |
| Nominell kapacitet (tvätt): | - kg |
| Nominell kapacitet: | 9 kg |
| Drifttemperatur (TT): | -20 - 50 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 0 - 95 procent |
| Batteriteknik: | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Pitch läshörna: | 0 - 40 ° |
| 2D (matris och staplade) streckkoder stöds: | Aztec Code, Data Matrix, MaxiCode, Micro QR Code, QR Code |
| Ljusnivåer (direkt solljus): | 0 - 100000 Lux |
| Antal avläsningar per distribution: | 30000 |
| Yaw läshörna: | 0 - 40 ° |
| Luta läshörnan: | 0 - 360 ° |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Låddjup: | 670 mm |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Ljudnivå Lc IEC: | 70 dB |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 112 l |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 2 kWh |
| Barnsäkert: | Ja |
| Skrynkelreducering: | Ja |
| Periodlängd: | 250 min |
| Alarm: | Ja |
| Dörröppningsvinkel: | 180 ° |
tvättmaskin Hotpoint-Ariston Manualer
7 Juni 2025
7 Juni 2025
3 Juni 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026