Hotpoint 4D AAB/HA Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint 4D AAB/HA (80 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint 4D AAB/HA eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/80

I
Istruzioni per luso
COMBINATO FRIGORIFERO/CONGELATORE
Italiano, 1
I
4D AAB/HA
Sommario
Installazione, 2
Posizionamento e collegamento
Descrizione dellapparecchio, 3-4
Pannello di controllo
Vista dinsieme
Avvio e utilizzo, 5-6
Avviare lapparecchio
Sistema di raffreddamento
Utilizzare al meglio il frigorifero
Utilizzare al meglio il congelatore
Manutenzione e cura, 7
Escludere la corrente elettrica
Pulire lapparecchio
Evitare muffe e cattivi odori
Funzione Holiday
Funzione Optimization Energy Saving
Sostituire la lampadina
Precauzioni e consigli, 8
Sicurezza generale
Smaltimento
Risparmiare e rispettare lambiente
Anomalie e rimedi, 9
Assistenza, 10
Assistenza attiva 7 giorni su 7
Français, 21
Espanol, 41
English, 11
GB
F
E
Deutsch, 31
DE
Polski, 51
PL
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | 4D AAB/HA |
| Inbyggd display: | LED |
| Bredd: | 700 mm |
| Djup: | 740 mm |
| Höjd: | 1900 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 336 kWh |
| Energiförbrukning: | 0.92 kWh/24h |
| Ismaskin: | Ja |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Fryskapacitet: | 8 kg/24h |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Flaskställ: | Ja |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Termostat: | Ja |
| Luftfilter: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 12 h |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Isbricka: | Ja |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Total kapacitet netto: | 389 l |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Äggfack: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Barnsäkert: | Nej |
| Ansluten effekt: | - W |
| Fryskapacitet netto.: | 94 l |
| Fryskapacitet brutto: | 110 l |
| Frysfritt system: | Ja |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 410 l |
| Kylkapacitet brutto: | 300 l |
| Kylkapacitet netto: | 295 l |
| Vattenberedare: | Nej |
| Anti-bakteriell funktion: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint 4D AAB/HA ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Hotpoint Manualer
25 Mars 2026
25 Mars 2026
23 Mars 2026
12 Mars 2026
5 Mars 2026
8 Februari 2026
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
18 September 2025
12 September 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026