Hotpoint AWM 1081 EU Bruksanvisning
Hotpoint tvättmaskin AWM 1081 EU
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint AWM 1081 EU (56 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 20 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint AWM 1081 EU eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/56

1
I
Italiano,1
Sommario
Installazione, 2-3-4-5
Disimballo e livellamento
Collegamenti idraulici ed elettrici
Primo ciclo di lavaggio
Dati tecnici
Istruzioni per l’installatore
Manutenzione e cura, 6
Escludere acqua e corrente elettrica
Pulire la lavabiancheria
Pulire il cassetto dei detersivi
Curare oblò e cestello
Pulire la pompa
Controllare il tubo di alimentazione dell’acqua
Precauzioni e consigli, 7
Sicurezza generale
Smaltimento
Apertura manuale dell’oblò
Descrizione della lavabiancheria e avviare
un programma, 8-9
Pannello di controllo
Spie
Avviare un programma
Programmi, 10
Tabella dei programmi
Personalizzazioni, 11
Impostare la temperatura
Impostare la centrifuga
Funzioni
Detersivi e biancheria, 12
Cassetto dei detersivi
Ciclo candeggio
Preparare la biancheria
Capi particolari
Sistema bilanciamento del carico
Anomalie e rimedi, 13
Assistenza, 14
Assistenza Attiva 7 giorni su 7
I
LAVABIANCHERIA
AWM 1081
Istruzioni per l’uso
Deutsch,43
DE
English,15
GB
Français,29
FR
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | AWM 1081 EU |
| Inbyggd display: | Nej |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 550 mm |
| Höjd: | 820 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Ljudnivå (tvätt): | 50 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1000 RPM |
| Dörrpanel ingår: | Nej |
| Cykeltid (max): | 180 min |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | - kWh |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Invändigt material: | Polypropylen |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10623 l |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | A |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Vit |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Nej |
| Centrifugering klass: | C |
| Ljudnivå (spinn): | 69 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.133 kWh |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 1850 W |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 201 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint AWM 1081 EU ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
9 Oktober 2025
18 Augusti 2025
18 Augusti 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026