Hotpoint BCB 333 AA VE I/HA Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint BCB 333 AA VE I/HA (60 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 7 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint BCB 333 AA VE I/HA eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/60

I
Istruzioni per luso
COMBINATO FRIGORIFERO/CONGELATORE
Italiano, 1Français,25
Deutsch, 37
English, 13
GB
IF
DE
BCB 333 A VE I/HA
BCB 333 AA VE I/HA
BCB 333 AA VE I S/HA
Sommario
Installazione, 2
Posizionamento e collegamento
Descrizione dellapparecchio, 3-4
Vista dinsieme
Pannello di controllo
Avvio e utilizzo, 5-6-7-8
Avviare lapparecchio
Come muoversi nel display
Utilizzare al meglio il frigorifero
Utilizzare al meglio il congelatore
Manutenzione e cura, 9
Escludere la corrente elettrica
Pulire lapparecchio
Evitare muffe e cattivi odori
Sbrinare lapparecchio
Sostituire la lampadina
Precauzioni e consigli, 10
Sicurezza generale
Smaltimento
Risparmiare e rispettare lambiente
Anomalie e rimedi, 11
Assistenza, 12
Assistenza attiva 7 giorni su 7
Èesky, 49
CZ
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | BCB 333 AA VE I/HA |
| Inbyggd display: | LCD |
| Bredd: | 540 mm |
| Djup: | 550 mm |
| Höjd: | 1863 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 279 kWh |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Fryskapacitet: | 9 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| Produktens färg: | Vit |
| Formfaktor: | Upprätt |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 15 h |
| Antal hyllor i frysen: | 5 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Total kapacitet netto: | - l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 40 dB |
| Klimatkategori: | SN-ST |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Äggfack: | Ja |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | - l |
| Fryskapacitet brutto: | 67 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 290 l |
| Kylkapacitet brutto: | 223 l |
| Kylkapacitet netto: | - l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Porttyp: | Dubbel |
| Anti-bakteriell funktion: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint BCB 333 AA VE I/HA ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Hotpoint Manualer
25 Mars 2026
25 Mars 2026
23 Mars 2026
12 Mars 2026
5 Mars 2026
8 Februari 2026
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
18 September 2025
12 September 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026