Hotpoint BCB 8020 AA F C.1 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint BCB 8020 AA F C.1 (7 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 25 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint BCB 8020 AA F C.1 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/7

UserManual
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | BCB 8020 AA F C.1 |
| Färg på produkten: | Nickel, Transparent, White |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 1559 g |
| Bredd: | 290 mm |
| Djup: | 280 mm |
| Höjd: | 60 mm |
| Ismaskin: | Nej |
| Sladdlängd: | 2.45 m |
| Fryskapacitet: | 6 kg/24h |
| Husmaterial: | Aluminium, Glass, Steel |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Flaskställ: | Ja |
| Internationell säkerhetskod (IP): | IP20 |
| På / Av knapp: | Nee |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Automatisk avfrostning (frys): | Ja |
| Typ av strömkälla: | AC |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Certifiering: | ENEC |
| Antal per paket: | 1 stuk(s) |
| Inspänning: | 220-240 V |
| Lichtstroom: | 480 lm |
| Lampans livslängd: | 25000 uur |
| Motsvarande glödlampseffekt: | 40 W |
| Färg ljus: | Warm wit |
| Totala tillgångar: | 10 W |
| skyddsklass: | II |
| Lämplig för inomhusbruk: | Ja |
| Dimbar: | Nee |
| Färgåtergivningsindex (CRI): | 80 |
| Typ av glas: | Satijn |
| Driftspänning: | 12 V |
| Färgtemperatur (max): | 3000 K |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 - 60 Hz |
| Energieffektivitetsklass ingår lampa (gammal): | A+ |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 16 h |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 16 A |
| Total kapacitet netto: | 291 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 38 dB |
| Klimatkategori: | SN-ST |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 38 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Nej |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 2 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 4 |
| Äggfack: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 140 W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 63 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Kylkapacitet netto: | 228 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Färskzon-fack bruttokapacitet: | 21 l |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint BCB 8020 AA F C.1 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Hotpoint Manualer
25 Mars 2026
25 Mars 2026
23 Mars 2026
12 Mars 2026
5 Mars 2026
8 Februari 2026
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
18 September 2025
12 September 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026