Hotpoint BD 2931 EU/HA Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint BD 2931 EU/HA (52 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 6 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint BD 2931 EU/HA eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/52

I
FRIGORIFERO 2 PORTE
Istruzioni per luso
Sommario
Installazione, 2
Posizionamento e collegamento
Descrizione dellapparecchio, 3
Vista dinsieme
Accessori, 4
Avvio e utilizzo, 5-6
Avviare lapparecchio
Regolazione della temperatura
Utilizzare al meglio il frigorifero
Utilizzare al meglio il congelatore
Manutenzione e cura, 7
Escludere la corrente elettrica
Pulire lapparecchio
Evitare muffe e cattivi odori
Sbrinare lapparecchio
Sostituire la lampadina
Precauzioni e consigli, 8
Sicurezza generale
Smaltimento
Risparmiare e rispettare lambiente
Anomalie e rimedi, 9
Assistenza, 10
Assistenza attiva 7 giorni su 7
BD 2931 EU/HA
Français, 21Italiano, 1
Portuges,
41
English,11
GB FI
PTNL
Nederlands
, 31
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | BD 2931 EU/HA |
| Bredd: | 543 mm |
| Djup: | 550 mm |
| Höjd: | 1644 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A |
| Fryskapacitet: | 3.5 kg/24h |
| Inbyggd frys: | Ja |
| Produktens färg: | Vit |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 15 h |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Redo för anpassad panel: | Nej |
| Klimatkategori: | N-ST |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Fryskapacitet brutto: | 58 l |
| Total kapacitet, brutto: | 273 l |
| Kylkapacitet brutto: | 215 l |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint BD 2931 EU/HA ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Hotpoint Manualer
25 Mars 2026
25 Mars 2026
23 Mars 2026
12 Mars 2026
5 Mars 2026
8 Februari 2026
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
18 September 2025
12 September 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026