Hotpoint E2BYH 19323 F O3 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint E2BYH 19323 F O3 (20 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint E2BYH 19323 F O3 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20

Contents
Operating Instructions, 1
Assistance, 2
Description of the appliance, 4
Description of the appliance, 5
Reversible doors, 8
Installation, 9
Start-up and use, 10
Maintenance and care, 10
Precautions and tips,11
Troubleshooting, 12
English
Operating Instructions
REFRIGERATOR/FREEZER COMBINATION
Türkçe
Kullaným talimatlarý
KOMBÝNE SOÐUTUCU/DONDURUCU
Ýçindekiler
Kullaným talimatlarý, 1
Teknik Servis, 2
Cihazýn tanýmý, 4
Cihazýn tanýmý,6
Kapýlarýn açýlýþ yönünün deðiþtirilmesi, 13
Montaj, 14
Çalýþtýrma ve kullaným, 14
Bakým ve özen,15
Önlemler ve öneriler, 15
Arýzalar ve onarýmlar, 16
E2BYH 19xxx F O3
Italiano
Istruzioni per l’uso
COMBINATO FRIGORIFERO/CONGELATORE
Sommario
Istruzioni per l’uso, 1
Assistenza, 3
Descrizione dell’apparecchio, 5
Descrizione dell’apparecchio, 7
Reversibilità apertura porte, 8
Installazione, 17
Avvio e utilizzo, 18
Manutenzione e cura, 19
Precauzioni e consigli, 19
Anomalie e rimedi, 20
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | E2BYH 19323 F O3 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 84000 g |
| Bredd: | 700 mm |
| Djup: | 755 mm |
| Höjd: | 1905 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 298 kWh |
| Ismaskin: | Nej |
| Sladdlängd: | 2.2 m |
| Förpackningens bredd: | 750 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Fryskapacitet: | 6 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Justerbara fötter: | Nej |
| Frystemperatur (min): | -18 ° C |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 780 mm |
| Typ av strömkontakt: | Type F (CEE 7/4) |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 19 h |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 1.1 A |
| Total kapacitet netto: | 432 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 39 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Äggfack: | Ja |
| Barnsäkert: | Nej |
| Ansluten effekt: | 210 W |
| Frys - Antal hyllor: | 2 |
| Fryskapacitet netto.: | 97 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Kylkapacitet netto: | 335 l |
| Frostfri (frys): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint E2BYH 19323 F O3 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Hotpoint Manualer
25 Mars 2026
25 Mars 2026
23 Mars 2026
12 Mars 2026
5 Mars 2026
8 Februari 2026
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
18 September 2025
12 September 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026