Hotpoint FF4D K Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint FF4D K (12 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint FF4D K eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/12

GBGB
GBGB
GB
REFRIGERATOR/FREEZER COMBINATION
4DB
4DX
Contents
Installation, 2-3
Positioning and connection
Description of the appliance, 4-5
Control panel
Overall view
Start-up and use, 6-7
Starting the appliance
Chiller system
Using the refrigerator to its full potential
Using the freezer to its full potential
Maintenance and care, 8
Switching the appliance off
Cleaning the appliance
Avoiding mould and unpleasant odours
Holiday function
Replacing the light bulb
Precautions and tips, 9
General safety
Disposal
Respecting and conserving the environment
Troubleshooting, 10
Guarantee, 11
After Sales Service, 12
Operating Instructions
English,1
GB
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FF4D K |
| Färg på produkten: | Grey, Stainless steel |
| Inbyggd display: | LED |
| Vikt: | 1090 g |
| Bredd: | 263 mm |
| Djup: | 171 mm |
| Höjd: | 20.5 mm |
| Fryskapacitet: | 8 kg/24h |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Användarmanual: | Ja |
| antal stjärnor: | 4* |
| Flaskställ: | Ja |
| Inbyggd frys: | Ja |
| Blåtand: | Ja |
| Skärm diagonal: | 10.1 " |
| Upplösning: | 1366 x 768 Pixels |
| Pekskärm: | Ja |
| Original bildförhållande: | 16:9 |
| Processorfrekvens: | 1.59 GHz |
| Processorfamilj: | Intel Atom® |
| Processormodel: | Z3795 |
| Antal processorkärnor: | 4 |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11a, 802.11b, 802.11g |
| Bluetooth-version: | 4.0 |
| Vormfaktor: | Convertible (afneembaar) |
| Främre kameraupplösning (numerisk): | 1.2 MP |
| Inkluderar operativsystem: | Windows 8.1 |
| Ethernet LAN: | Nee |
| Integrerad minneskortläsare: | Ja |
| Kompatibla minneskort: | MicroSD (TransFlash) |
| Ljudsystem: | SonicMaster |
| Touch-teknik: | Multi-touch |
| Pekskärmstyp: | Capacitief |
| Processor litografi: | 22 nm |
| Inkluderar AC-adapter: | Ja |
| LED-bakgrundsbelysning: | Ja |
| DVI-port: | Nee |
| Antal inbyggda högtalare: | 2 |
| Certifiering: | UL, MIC, CE Marking Compliance, FCC Compliance, BSMI, Australia C-TICK / NZ A-Tick Compliance, CCC, GOST-R, CB, IDA, Erp 2013, RoHS, JATE |
| AC-adapter, ström: | 10 W |
| HD typ: | HD |
| Inbyggd mikrofon: | Ja |
| Internminne: | 4 GB |
| Förvarings media: | Flash |
| Internminnestyp: | LPDDR3-SDRAM |
| Hållbarhetscertifikat: | RoHS |
| Typ av panel: | IPS |
| Antal portar USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typ A: | 1 |
| Processoruttag: | BGA 1380 |
| Stepping: | C0 |
| Systembuss: | - GT/s |
| Processor antal trådar: | 4 |
| Processorns driftlägen: | 32-bit, 64-bit |
| Processorns cache: | 2 MB |
| Thermal Design Power (TDP): | 2 W |
| Kodnamnsprocessor: | Bay Trail |
| Typ av processorcache: | L2 |
| ECC stöds av processor: | Nee |
| Processorfabrikant: | Intel |
| Maximalt internminne: | 4 GB |
| Total lagringskapacitet: | 64 GB |
| Typ av optisk enhet: | Nee |
| Inbyggd grafikadapter: | Ja |
| Separat grafikadapter: | Nee |
| Familjens inbyggda grafikadapter: | Intel® HD Graphics |
| Inbyggd grafikadaptermodell: | Intel® HD Graphics |
| Grundläggande frekvens inbyggd grafikadapter: | 311 MHz |
| Fram kamera: | Ja |
| Numerisk knappsats: | Nee |
| Intel® Turbo Boost-teknik: | Nee |
| Intel® AES nya instruktioner (Intel® AES-NI): | Ja |
| CPU-konfiguration (max): | 1 |
| Inbyggda alternativ tillgängliga: | Nee |
| Grafik & IMC litografi: | 22 nm |
| Intel® 64: | Ja |
| Intel® Virtualization Technology (VT-x): | Ja |
| Processorpaketstorlek: | 17 x 17 mm |
| Konfliktfri processor: | Ja |
| ARK ID-processor: | 80267 |
| Anslutning till basstation: | Ja |
| Kombinerad hörlurs/mikrofonport: | Ja |
| Antal mikro-USB 2.0-portar: | 1 |
| Maximal processorturbofrekvens: | 2.39 GHz |
| Processorkod: | SR1SK |
| Diskret grafikadaptermodell: | Niet beschikbaar |
| Pekdon: | Touchpad |
| Windows-tangenter: | Ja |
| AC-adapter, utspänning: | 5 V |
| AC-adapter, utström: | 2 A |
| Flashminne: | 64 GB |
| Klockhastighetsminne: | 1067 MHz |
| Tangentbord i full storlek: | Ja |
| Keyboard i ö-stil: | Ja |
| Bussprocessor på framsidan: | - MHz |
| Burstfrekvens för inbyggd grafikadapter: | 778 MHz |
| Typ av laddningsport: | DC-in ingang |
| Processorserie: | Intel Atom Z3700 Series |
| Scenario Design Power (SDP): | 2 W |
| Flashdrive-gränssnitt: | Flash |
| Antal Micro HDMI-portar: | 1 |
| Vikt (surfplatta): | 570 g |
| Bredd (surfplatta): | 263 mm |
| Djup (surfplatta-läge): | 171 mm |
| Höjd (surfplatta): | 10.5 mm |
| Intel® segmenttaggning: | Enterprise |
| Wifi: | Ja |
| Typ produkt: | Hybride (2-in-1) |
| Batteriteknik: | Lithium-Polymeer (LiPo) |
| Antal battericeller: | 2 |
| Batterijcapaciteit: | 31 Wh |
| Produktens färg: | Svart |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 12 h |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Isbricka: | Ja |
| Klimatkategori: | SN-ST |
| Äggfack: | Ja |
| Fryskapacitet brutto: | 138 l |
| Frysfritt system: | Nej |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 438 l |
| Kylkapacitet brutto: | 300 l |
| Anti-bakteriell funktion: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint FF4D K ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Hotpoint Manualer
25 Mars 2026
25 Mars 2026
23 Mars 2026
12 Mars 2026
5 Mars 2026
8 Februari 2026
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
18 September 2025
12 September 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026