Hotpoint FMSL 603 EU Bruksanvisning
Hotpoint tvättmaskin FMSL 603 EU
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint FMSL 603 EU (24 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint FMSL 603 EU eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/24

1
IT
Italiano,1
Sommario
Installazione, 2-3
Disimballo e livellamento
Collegamenti idraulici ed elettrici
Primo ciclo di lavaggio
Dati tecnici
Manutenzione e cura, 4
Escludere acqua e corrente elettrica
Pulire la lavabiancheria
Pulire il cassetto dei detersivi
Curare oblò e cestello
Pulire la pompa
Controllare il tubo di alimentazione dell’acqua
Precauzioni e consigli, 5
Sicurezza generale
Smaltimento
Apertura manuale della porta oblò
Descrizione della lavabiancheria e
avviare un programma, 6-7
Pannello di controllo
Spie
Avviare un programma
Programmi, 8
Tabella dei programmi
Personalizzazioni, 9
Impostare la temperatura
Impostare la centrifuga
Funzioni
Detersivi e biancheria, 10
Cassetto dei detersivi
Preparare la biancheria
Capi particolari
Sistema bilanciamento del carico
Anomalie e rimedi, 11
Assistenza, 12
Assistenza Attiva 7 giorni su 7
IT
FMSL 603
Istruzioni per l’uso
LAVABIANCHERIA
GB
English,13
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | FMSL 603 EU |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 670 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 425 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Förpackningens bredd: | 645 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Snäll: | Gassoldeerbout |
| Ljudnivå (tvätt): | 62 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1000 RPM |
| Typ av förpackning: | Doos |
| Cykeltid (max): | 200 min |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black |
| Temperatur (max): | 375 °C |
| Nominell kapacitet: | 6 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Låddjup: | 480 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 62600 g |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 8391 l |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Ström: | 10 A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 40 l |
| Dörr färg: | Vit |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | C |
| Ljudnivå (spinn): | 79 dB |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.789 kWh |
| Ansluten effekt: | 1850 W |
| Lastbalansering systemet: | Nej |
| Restfukt: | 62 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 152 kWh |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint FMSL 603 EU ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
9 Oktober 2025
18 Augusti 2025
18 Augusti 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026