Hotpoint FMSL 603 EU.L Bruksanvisning
Hotpoint tvättmaskin FMSL 603 EU.L
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint FMSL 603 EU.L (24 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 23 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint FMSL 603 EU.L eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/24

1
IT
Italiano,1
Sommario
Installazione, 2-3
Disimballo e livellamento
Collegamenti idraulici ed elettrici
Primo ciclo di lavaggio
Dati tecnici
Manutenzione e cura, 4
Escludere acqua e corrente elettrica
Pulire la lavabiancheria
Pulire il cassetto dei detersivi
Curare oblò e cestello
Pulire la pompa
Controllare il tubo di alimentazione dell’acqua
Precauzioni e consigli, 5
Sicurezza generale
Smaltimento
Descrizione della lavabiancheria e
avviare un programma, 6-7
Pannello di controllo
Spie
Avviare un programma
Programmi, 8
Tabella dei programmi
Personalizzazioni, 9
Impostare la temperatura
Impostare la centrifuga
Funzioni
Detersivi e biancheria, 10
Cassetto dei detersivi
Preparare la biancheria
Capi particolari
Sistema bilanciamento del carico
Anomalie e rimedi, 11
Assistenza, 12
Assistenza Attiva 7 giorni su 7
IT
FMSL 603
Istruzioni per l’uso
LAVABIANCHERIA
GB
English,13
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | FMSL 603 EU.L |
| Inbyggd display: | Nej |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 425 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 62 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1000 RPM |
| Cykeltid (max): | 200 min |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Baby care, Black, Cotton, Eco, Hand/wool, Quick, Synthetics |
| Nominell kapacitet: | 6 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 8400 l |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | C |
| Ljudnivå (spinn): | 79 dB |
| Fördröjd start: | 12 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 30 min |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.803 kWh |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 8 W |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 62 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 152 kWh |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Extrasköljning: | Ja |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint FMSL 603 EU.L ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
12 Oktober 2025
11 Oktober 2025
9 Oktober 2025
18 Augusti 2025
18 Augusti 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026